iOS 14 покращує продуктивність і конфіденційність Safari

MacOS Big Sur запропонує величезне оновлення веб-браузера Apple.

В ході заходу для розробників WWDC 2020 Apple представила оновлену версію своєї десктопної операційної системи macOS, що отримала назву Big Sur. Вона приносить Safari не тільки поліпшений дизайн, а й кілька важливих функцій.

По-перше, браузер став просто швидшим — Apple обіцяє, що сторінки, які використовуються найчастіше, будуть завантажуватися на 50% швидше, ніж в деяких випадках в Chrome.

Оновлення Safari також приносить йому новий дизайн c налаштовуваною стартовою сторінкою і оновленими вкладками, які будуть відображати не тільки назву сайту та його фавікон, але й превью сторінки при наведенні курсору миші.

Крім цього, розробники поліпшили й конфіденційність. Користувачі зможуть вибрати коли і які веб-сайти можуть взаємодіяти з розширеннями Safari, а також отримувати звіт про конфіденційність, щоб детально ознайомитися з тим, що відбувається на всіх відвідуваних сайтах.

Серед інших змін — розширення переїхали в App Store і в браузері з’явився вбудований перекладач з можливістю повного перекладу веб-сторінок. Підтримуються поки тільки 7 мов: англійська, іспанська, китайська, французька, німецька, російська, бразильський і португальський.

Спробувати новий Safari як частину бета-версії macOS Big Sur можна або зараз, якщо ви розробник, або в липні під час відкритого тестування.


Джерело engadget

Не пропустіть