Інтернет-архів вже кілька днів зазнає надпотужної DDoS-атаки

Якщо ви не могли отримати доступ до Інтернет-архіву та його Wayback Machine протягом останніх кількох днів, це тому, що вебсайт зазнав атаки. Насправді неприбуткова організація оголосила у своєму блозі, що вже «третій день відбиває періодичні кібератаки DDoS». У вихідні на День пам’яті (у США) організація написала в Twitter/X, що більшість її послуг недоступні через зловмисників, які закидають її сайт «десятками тисяч фальшивих інформаційних запитів в секунду». У вівторок вранці організація попередила, що «продовжує відчувати перебої в роботі», оскільки зловмисники не припиняють атакувати її.

Однак дані на сайті, схоже, не постраждали, і ви все ще можете переглянути вміст попередніх сторінок, якщо у вас був доступ до них. «На щастя, колекції в безпеці, але ми шкодуємо, що атака на відмову в обслуговуванні періодично виводила нас з ладу протягом останніх трьох днів», – сказав Брюстер Кале, засновник Інтернет-архіву, у своїй заяві. «За підтримки інших та завдяки наполегливій праці наших співробітників ми зміцнюємо нашу оборону, щоб забезпечити більш надійний доступ до нашої бібліотеки. Новим є те, що ця атака була тривалою, впливовою, цілеспрямованою, адаптивною і, що важливо, підлою».

Інтернет-архів ще не визначив джерело атак, але він розповів про те, що бібліотеки та подібні установи все частіше стають об’єктами атак в наші дні. Серед згаданих установ – Британська бібліотека, чию інформаційну онлайн-систему хакерська група захопила в заручники з вимогою викупу минулого року. Також йшлося про те, що на неї подали до суду американські книговидавці та звукозаписні компанії, які звинувачують її у порушенні авторських прав.

Джерело Engadget

Не пропустіть