Huawei викрили в шпигунстві в Африці

Компанія Huawei може бути замішана в черговому міжнародному скандалі: вона нібито допомагала владі Уганди і Замбії стежити за політичними опонентами. Про це повідомило видання The Wall Street Journal.

У статті цитуються неназвані джерела з американських спецслужб. Вони підозрюють, що влада африканських країн домовилися з Китаєм про допомогу, і вона була надана силами технічних співробітників Huawei. Прямих доказів цих звинувачень немає, є лише непрямі відомості.

Співробітники Huawei нібито забезпечили перехоплення розмов і листування діячів африканської опозиції, а також змогли зламати їх акаунти в Skype і WhatsApp, викравши листування та інші дані, що містяться там.

Представник правлячої партії Замбії підтвердив, що інженери Huawei допомагали владі боротися з новинними сайтами, які належали лідерам опозиційного руху. За його словами, китайська компанія допомогла відновити справедливість, підказавши, як можна заблокувати сайти, які використовують «телекомунікаційне обладнання країни для поширення фейкових новин».

Компанія Huawei відкинула ці звинувачення, заявивши, що ніколи не була замішана в хакерській діяльності. Вона не укладала подібні контракти і не має технічної можливості допомагати кому-небудь в таких справах.

Раніше Huawei звинувачувала в шпигунстві американська влада. Вони вважають, що в телекомунікаційне обладнання цієї компанії можуть бути вбудовані жучки, що забезпечують передачу конфіденційної інформації китайським спецслужбам і військовим. Американським операторам стільникового зв’язку заборонено закуповувати пристрої Huawei, і те ж саме рекомендовано партнерам США в Європі.


Не пропустіть