Huawei не відмовиться від ідеї створення власної ОС, – джерело

Китайський виробник вже активно тестує заміну Android на майбутньому флагманському смартфоні. Анонс повинен відбутися в жовтні

Після зустрічі з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін на саміті G20 президент США Дональд Трамп дозволив Huawei офіційно співпрацювати з американськими компаніями. Ослаблення санкцій повинно дозволити китайському технологічному гіганту отримувати доступ до оновлень Android і сервісів Google, однак, схоже, компанія не відмовляється від ідеї створити власну мобільну операційну систему для своїх пристроїв.

Ресурс Huawei Central, посилаючись на анонімне джерело, повідомив, що Huawei почала розсилати електронні листи, в яких запрошує людей взяти участь в тестуванні своєї операційної системи на новому смартфоні. У листі також йдеться про те, що альтернатива Android буде випущена разом з серією смартфонів Mate 30, хоча точного підтвердження цьому немає. Джерело стверджує, що в листі не розкривається назва загадкової операційної системи Huawei, але найімовірніше, мова йде про Hongmeng OS, яка, за чутками, на міжнародному ринку буде називатися Ark OS. Минулого місяця Huawei подала заявку в декількох країнах на реєстрацію товарних знаків Hongmeng і Ark OS. Очікується, що нова операційна система буде підтримувати всю екосистему пристроїв Huawei. У березні цього року глава споживчого напрямку Huawei Юй Чендун (Yu Chengdong) заявив, що компанія вже давно розробляє власну операційну систему на випадок, якщо США заборонять доступ до Android і Windows. Пізніше він повідомив, що в Китаї вона може вийти в IV кварталі 2019 року, а на міжнародному ринку – в I кварталі 2020 року.


Не пропустіть