ГУР про Telegram: «Час врегулювати та деанонімізувати»

Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, наголошує на необхідності державного регулювання діяльності месенджера Telegram на території України. Про це він розповів в інтерв’ю Центру протидії дезінформації, яке було опубліковане на YouTube 19 травня.

Telegram – як легалізований даркнет

За словами Юсова, Telegram став аналогом легалізованого даркнета, де доступний широкий спектр контенту: наркотики, злочинні групи та навіть дитяча порнографія. Він підкреслив, що деанонімізація інформаційного поля — одне із ключових завдань регуляторної політики.

“Telegram — продукт із росії, який використовується росіянами проти інтересів України,” — наголошує Юсов. Власник та команда розробників месенджера є росіянами, а компанія має офшорну структуру власності з частиною серверів на території рф.

Співпраця з російськими спецслужбами

Юсов також зазначив випадки співпраці Telegram з російськими спецслужбами, принаймні на території рф. За його словами, це не припущення, а факти, які мають підтвердження. Анонімні Telegram-канали активно використовуються росіянами для тиску та впливу на Україну та її громадян.

“Держава не має права мовчки спостерігати за цією ситуацією,” — підкреслює представник ГУР.

Регулювання та деанонімізація

Юсов не закликає до повної заборони Telegram, але вважає за необхідне унормувати та деанонімізувати його діяльність. “Якщо у нас є досить жорсткі вимоги до традиційних ЗМІ, чому ці вимоги не можна застосувати до інших платформ, які зосереджені на поширенні інформації?” — задається питанням Юсов.

Він також зазначив, що росіяни використовують для своїх інформаційних операцій не лише Telegram. Як приклад, Юсов навів TikTok, але підкреслив, що його адміністрація йде на контакт і реагує на звернення української влади.

Отже, питання регулювання Telegram стає все більш актуальним для забезпечення інформаційної безпеки України.


Не пропустіть