Гра Assassins Creed Unity допоможе при відновленні Нотр-Дам (Відео)

Після жахливої ​​пожежі в соборі Нотр-Дам пішли втішні новини – несучі стіни храму і впізнавана конструкція веж з дзвонами вціліла, французи вже збирають кошти на відновлення собору і абсолютно впевнені в тому, що пам’ятник буде відновлений протягом декількох років.

Два найбагатших бізнесмена Франції виділили вже на реконструкцію сумарно 300 млн євро, збори грошей йдуть по всьому світу, але залишається питання – а де взяти креслення, і взагалі як відновлювати таку складно-влаштовану історичну будівлю, яка побудована в 1163 році.

І ось тут спливла дивовижна історія про те, як світ поп-культури і розваг іноді несподівано перетинається зі світом справжнім. Виявилося, що неоціненну допомогу при реконструкції собору може надати гра Assassins Creed Unity.

Співробітниця Ubisoft Керолін Міусс витратила два роки життя, щоб оглянути детально весь собор і створити максимально детальну віртуальну копію аж до останнього цеглинки (і це не художнє перебільшення). Нотр-Дам в грі – це 100% реальний собор, по якому могли лазити гравці, і який зараз може дуже і дуже стати в нагоді реставраторам при роботі.

Втім, експерти-архітектори та реставратори все-таки більше розраховують на інші джерела. Справа в тому, що вчений-мистецтвознавець Ендрю Теллон в 2015 році склав повний план собору, вивчивши його за допомогою лазерного сканування – воно забезпечує відхилення віртуального образу від оригіналу не більше 5 міліметрів, по всьому об’єму будівлі.Не пропустіть