Google заборонила популярні додатки

Google останнім часом все більше і більше дивує необдуманними рішеннями

Спочатку, зі своєї появи, американський пошуковий гігнт позиціонував себе як борця за свободу слова по всьому світі, дотримання прав людини незважаючи ні на що. Та останнім часом компанія все частіше відходить від своїх принципів. Вона робить те, чого від неї аж

Можна було б припустити, що на компанію хтось тисне, на зразок уряду США або Європи, однак це далеко не так. Ситуація, що недавно трапилась, це в черговий раз довела, тому що «пошуковий гігант» назавжди заборонив вкрай популярні додатки для Android, які за останні три роки скачало більш ніж 10 млн осіб по всьому світу.

Справа в тому, що за останні роки в багатьох штатах США, а також в деяких інших країнах світу, легалізували продаж марихуани та інших легких наркотиків, що містять THC (тетрагідроканнабінол). На практиці це означає, що будь-який бажаючий на території таких може їх спокійно купувати, передавати і вживати в будь-яких обсягах. Оскільки заборона на все це існувала багато десятиліть, мільйони людей ломанулись їх вживати, а скористатися цією ситуацією в свою користь вирішили розробники.

Вони створили спеціальні програми, що дозволяють вибрати, купити і отримати будь-який дозволений законом наркотик. Такі програми публікувалися в магазині Google Play.

Навіть такі великі магазини ліків, як Eaze і Weedmaps, не упустили можливості додати в своє ПО різні наркотики. Оскільки наркотичні препарати стають все більш затребуваними серед власників смартфонів на базі Android, компанія Google прийняла рішення про те, що такі потрібно заборонити. Для цього вона вже змінила правила свого магазину додатків Google Play, додавши туди кілька пунктів, що стосуються наркотиків.

У підсумку, програми, пов’язані з такими в реальному світі, категорично заборонено додавати в плеймаркет, тобто їх фактично заборонили, тому що багато людей принципово не скачують невідомо-якої програми, побоюючись підчепити вірус. Американська корпорація не стала коментувати своє рішення, тому не зовсім зрозуміло, навіщо вона так вчинила, адже порушення законодавства не відбувалося. Не виключено, що незабаром Google відповість на це питання громадськості, частина якої залишилася незадоволена таким рішенням.


Не пропустіть