Google видалила розпізнавання облич з Android

Прихильникам функції це не сподобається

В 2017 році яблучна компанія представила свою технологію розпізнавання облич. Тоді прихильники Android запитали: а що, цього не було раніше зовсім? Та потім стало зрозуміло, що Face ID схожий на розблокування за обличчям від  Google.

Та розпізнавання облич з Android не тільки спрацьовувало через раз, але ще і знімало блокування навіть перед фотографією і абсолютно сторонніми людьми. Тепер це зрозуміли і в Google і вирішили видалити небезпечну функцію.

Google поки не зробила офіційних заяв із цього приводу і не підтвердила зникнення технології розпізнавання осіб з Android. Однак судячи з усього, інтерфейс зник з усіх версій Android з виходом останнього оновлення сервісів Google Play. У всякому разі, ні в Android 10, ні в Android 6.0 Marshmallow її більше немає.

Швидше за все, це означає, що в Google вирішили назавжди відмовитися від програмного розблокування по обличчю на користь більш досконалих методів ідентифікації.

Одна з причин цього – поява апаратного комплексу розпізнавання осіб в Google Pixel 4, якому програмний інтерфейс буде програвати за всіма показниками. Тому буде абсолютно нелогічно, що в смартфонах одного виробника одна і та ж функція буде працювати по-різному, забезпечуючи їх несумісними рівнями безпеки. Зрозуміло, в даному випадку мова йде тільки про штатну функцію під назвою Face Match, яка була доступна користувачам Android в рамках режиму розумної розблокування.

Тому розпізнавання облич  зникло тільки в тих смартфонах, які за замовчуванням використовували цю технологію. Але оскільки багато виробників розробляють власні рішення для розблокування по обличчю, в основі яких лежать їхні фірмові напрацювання, їх апаратів це не торкнеться.

Навіщо потрібно розпізнавання осіб

Проте те, що розпізнавання осіб як таке зникло з прошивки деяких смартфонів, може виявитися серйозною проблемою. Справа в тому, що багато користувачів Android воліють використовувати гібридну систему ідентифікації, знімаючи блокування за допомогою відбитків, якщо потрібно отримати доступ до вмісту смартфона, і – за допомогою обличчя, якщо потрібно швидко переглянути вхідні повідомлення, не переходячи на робочий стіл. Їм явно не було ніякого діла до недоліків інтерфейсу, а значить, варто чекати нових петицій з вимогою повернути таку корисну функцію.


Не пропустіть