Google TV, Chromecast, Pixel 5 та Pixel 4a 5G: що Google показала на своїй презентації Launch Night In

Компанія Google провела свою офіційну презентацію, яка є основним показом продуктів модельного ряду “Made by Google” у 2020 році. Головними новинками, безумовно, стали нові смартфони Pixel 5 та Pixel 4a 5G, але варто розглянути й інші новинки, адже вони демонструють, у якому напрямку рухається компанія та чого слід очікувати у майбутньому.

Google TV

Спершу нам показали Google TV – нову операційну систему компанії для телевізорів, яка, по суті, стала ідейним наступником Android TV. В основі операційної системи лежить суцільний список контенту та голосове управління, причому в інтерфейсі доступні як сервіси Google, так і Amazon з Netflix, тому навігація по контенту та рекомендації стануть простішими.

Головною вкладкою операційної системи стане “Для Вас”, де, по суті, будуть суцільні рекомендації контенту, базовані на вподобаннях користувача. Буде список “до перегляду”, куди можна буде додавати відео та шоу зі всіх сервісів, заявлена нативна інтеграція YouTube TV. Досить цікавою фішкою є те, що у так званому “Ambient Mode”, або просто режимі очікування, користувач зможе відображати на телевізорі галерею фотографій з Google Photos.

Chromecast з Google TV

Далі нам показали оновлений Chromecast, який отримає операційну систему Google TV прямо з коробки, а також мінімалістичний білий пульт для управління. На пульті є кнопки YouTube, Netflix, а також окрема кнопка для виклику Google Assistant, яка виділена чорним кольором, що говорить про особливий фокус компанії на цій функції при розробці девайса.

Заявлена досить тісна інтеграція з Google Assistant – тепер користувач може сказати “play The Great British Baking Show on Netflix”, і сервіс запустить це шоу. Нагадаємо, що це стало можливо завдяки спеціальній угоді Google та Netflix, чого не вдалося добитися компанії Apple.

Новий Chromecast буде доступним вже відсьогодні за ціною 49.99 доларів, що менше, ніж ціна донедавна топового Chromecast Ultra.

Nest Audio

Після цього компанія показала нову розумну колонку Nest Audio, яка стала частиною екосистеми розумних колонок Google. Новинка коштуватиме 99 доларів, і за цю ціну компанія обіцяє вражаючий звук. Однією з головних фішок повинна стати можливість відтворення музики з врахуванням того, де знаходиться слухач.

На корпусі будуть чотири світлові індикатори. У випадку, якщо ви купите дві колонки Nest Audio, їх можна буде об’єднати у стереопару.

Також, якщо об’єднати декілька колонок для створення максимального ефекту занурення, звук можна буде перемикати між ними за допомогою голосового асистента Google Assistant.
Google Pixel 4a 5G та Pixel 5.

Google Pixel 4a 5G та Pixel 5

Під кінець презентації нам показали два нові смартфони Pixel – моделі 4a 5G та 5, яких ми найбільше чекали. Компанія демонструвала їх пліч-о-пліч, цим самим показуючи, що між смартфонами немає такої різниці, як між минулорічним флагманським Pixel 4 та Pixel 3a. По суті, Pixel 4a 5G став більшою та кращою версією Pixel 4a, або ж дещо даунгрейднутою версією Pixel 5.

На презентації нам сказали лише основні фішки моделей: Pixel 4a 5G буде оснащений безрамковим дисплеєм OLED, чіпсетом Qualcomm Snapdragon, мініджеком 3.5 міліметра та ультрашироким основним модулем камери, який стане компаньйоном головного сенсора, чого не було у Pixel 4a. Pixel 5 отримав корпус з переробленого алюмінію, захист від води, бездротову та реверсивну бездротову зарядку, яка дозволить зарядити Google Pixel Buds, та 8 ГБ оперативної пам’яті.

В основному на презентації фокус був зроблений на програмних фішках нових моделей, і у цьому немає нічого дивного, адже всі характеристики були відомі за декілька місяців до самої презентації, та й вони, чесно кажучи, не виглядають особливо на фоні конкурентів, але, як ми знаємо, смартфони Google відомі в першу чергу саме програмним забезпеченням. Тут компанія також зробила ставку на нього, і, судячи по всьому, з ним справді все буде добре.

У першу чергу варто згадати про оновлений режим Smart HDR та HDR Plus, яким славляться смартфони Google. Його оновили, додавши підтримку ультраширокого сенсора замість телефото, і це тішить, адже ультраширокого сенсора очікували ще у Pixel 4. Також для портретного режиму стала доступною фішка Night Sight. Також для портретного режиму додали фішку “портретного освітлення”.

Ще одним важливим нововведенням став новий режим стабілізації, і це справді правильний та суттєвий крок, адже саме в цьому плані iPhone поки переганяє смартфони компанії Google. З’явиться “Екстремальний режим збереження енергії”, який дозволить збільшити час автономної роботи до двох діб. Як завжди, нові моделі Pixel будуть отримувати нові версії Android протягом трьох років.

Покупці Pixel 4a 5G та Pixel 5 отримають у подарунок три місяці підписки Stadia Pro, YouTube Premium та 100 ГБ на Google One. Новий Pixel 5 стане доступним для покупки вже 15 жовтня за ціною 699 доларів, а от дату старту продаж Pixel 4a 5G, який коштуватиме 499 євро, нам не повідомили. Нагадаю, що раніше була інформація про те, що він затримається на невизначений термін (але він, скоріш за все, не буде суттєвим – приблизно декілька тижнів, називалися різні дати).

Висновки

Презентація компанії Google вийшла дещо стиснутою та неповною, особливо в плані смартфонів, адже їм приділили буквально 10 хвилин, а це, нагадаю, дві топові моделі компанії на наступний рік. Тим не менше, всі характеристики моделей були відомі ще до презентації, тому це не стало особливим розчаруванням.

Інші продукти, такі як Chromecast з Google TV, сама Google TV та Nest Audio, були не особливо розкриті, але Chromecast з Google TV виглядає, як дуже вдалий продукт. У нього справді конкурентна ціна та є пульт для управління, що, по суті, робить його повноцінною ТБ-приставкою.


Не пропустіть