Google Pixel 9 отримає супутниковий зв’язок від Samsung

Майбутня серія Google Pixel 9, випуск якої очікується пізніше цього року, може отримати функцію, якої не було в попередніх телефонах Pixel: супутниковий зв’язок.

Як повідомляє Android Authority з посиланням на інсайдера Google, Pixel 9 використовуватиме новий модем Samsung 5400, що дозволить йому підключатися до супутників через неземні мережі 5G (NTN). Це означає можливість надсилати екстрені повідомлення у віддалених місцях, де стільниковий зв’язок недоступний.

Повідомляється, що спочатку цю послугу запропонує T-Mobile, використовуючи мережу Starlink компанії SpaceX, яка працює за принципом “прямого зв’язку з мобільним зв’язком”. Спочатку користувачі зможуть надсилати текстові повідомлення, але не здійснювати дзвінки.

Нещодавно SpaceX отримала дозвіл FCC на розширення тестування стільникового зв’язку Starlink по всій території США, включаючи випробування в декількох штатах і підготовку до глобального тестування.

Раніше в березні SpaceX успішно завершила випробування свого мобільного сервісу Starlink, використовуючи немодифіковані телефони провідних виробників, включаючи лінійку Pixel.

Android Authority повідомляє, що екстрені текстові повідомлення на Pixel 9 будуть відповідати на конкретні підказки, що дозволить екстреним службам спростити комунікацію і швидше надавати допомогу. Функціональність віддзеркалює функцію Emergency SOS від Apple на iPhone.

У лютому Google оголосив про співпрацю з AST SpaceMobile з метою розвитку супутникового зв’язку для пристроїв Android. У рамках цього партнерства Google разом з мобільними операторами AT&T і Vodafone інвестувала 110 мільйонів доларів США в AST SpaceMobile, компанію, що розробляє орбітальні космічні вежі стільникового зв’язку.

Друга попередня версія Android 15 для розробників ще більше посилила існуючу підтримку супутникового роумінгу.

Віцепрезидент з інжинірингу Дейв Берк підкреслив, що реліз включає “елементи інтерфейсу для забезпечення узгодженого користувацького досвіду в усьому ландшафті супутникового зв’язку” і забезпечує підтримку супутникового зв’язку як для власних, так і для сторонніх додатків для обміну повідомленнями Google.

Крім серії Pixel 9, Android Authority повідомляє, що супутниковий зв’язок також очікується в наступному поколінні Pixel Fold.

Джерело GIZMOCHINA

Не пропустіть