Google Pixel 6 отримає чіпсет спільного виробництва Google та Samsung

Згідно з інсайдерськими даними, компанія Google спільно з Samsung розробляє чіпсет, який ляже у основу флагманського смартфона Pixel 6, який буде презентований вже восени цього року. Чіпсет фігурує під номером GS101 та кодовою назвою Whitechapel, де “GS”, скоріш за все, означає “Google Silicon”. Нагадаємо, що на даний момент чіпсети власної розробки на ринку смартфонів використовують лише Huawei, Samsung та Apple.

Також нам відомо, що компанія планує презентувати, як мінімум, дві моделі на базі цього чіпсета – скоріш за все, мова йде про Pixel 6 та Pixel 5a. Крім цього, розкрито деякі дані і про сам чіпсет – компанія Google при його розробці використовувала трикластерний центральний процесор та спеціалізований TPU-блок (Tensor Processing Unit, призначений для задач зі штучним інтелектом та машинним навчанням). Таку саму трикластерну модель та техепроцес 5 нанометрів Samsung 5LPE використовує флагманський Qualcomm Snapdragon 888.

Що важливо, така інформація з’являлася ще рік тому. Тоді стало відомо, що компанія Google співпрацює зі Samsung для розробки спеціальної продуктивної версії Exynos, яка буде виготовлена за 5-нанометровим техпроцесом та буде виготовлятися на заводах компанії Samsung.

Враховуючи попередній досвід компанії Google у розробці власних чіпів, можна припустити, що перша платформа компанії буде включати чіп безпеки Titan M, який був і у попередніх смартфонах компанії. Також відомо, що компанія Samsung зараз зайнята розробкою власного чіпсета Exynos з графічним адаптером Radeon. Дебют цього чіпсета, згідно з інсайдерськими даними, очікується у Samsung Galaxy Z Fold 3.


Не пропустіть