Galaxy Unpacked 2023: що Samsung показала на своїй найбільшій презентації 2023 року?

Компанія Samsung у рамках своєї офіційної презентації показала нам ряд флагманських продуктів – ми вже коротко розповідали вам про Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 Plus та Galaxy S23, а у цьому огляді ми зібрали основну інформацію про все, що було презентовано в рамках цьогорічної найбільшої конференції Samsung. Продуктів багато, і всі вони заслуговують уваги, тому поговоримо про них детальніше.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy

Цього року компанія Samsung змінила свою стратегію щодо використання чіпсетів у своїх флагманах. Так, раніше лише у деяких регіонах смартфони Galaxy S (а також Note, до закриття цієї серії), поставлялися з чіпсетами Qualcomm Snapdragon, а у інші, у тому числі в наш – з фірмовими чіпсетами Samsung Exynos. Цього року Samsung випустила флагмани на чіпсеті Snapdragon для усіх регіонів, що не може не тішити.

Більше того, вони пішли далі – у рамках партнерства Samsung та Qualcomm була створена покращена версія Snapdragon 8 Gen 2, що отримала назву “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy”. Це розігнаний Snapdragon 8 Gen 2, який отримав вищу частоту як головного ядра, так і графічного адаптера. Також компанія Qualcomm офіційно підтвердила, що модельний ряд Galaxy S23 буде використовувати піддисплейні сканери 3D Sonic Sensor Gen 2 (той самий, що був у Galaxy S21 та Galaxy S22).

Samsung Galaxy S23 та Samsung Galaxy S23 Plus

Модельний ряд Samsung Galaxy S роками залишається однією з найпопулярніших серій флагманських смартфонів на ринку. Минулорічні Galaxy S22 не стали винятком, а Galaxy S22 Ultra багато ким був названий найкращим Android-смартфоном року. Через це очікування від презентації Samsung завжди високі, і цього року компанія продемонструвала нам покращення минулорічних моделей, які загалом були досить вдалими.

Молодша та середня модель серії, Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23 Plus, відповідно, отримали незначні зміни в дизайні – по суті, головним нововведенням став змінений модуль основної камери, який тут тепер у дусі Galaxy S23 Ultra. Найважливішим нововведенням стала платформа Qualcomm Snapdragon 8 Gen for Galaxy.

Ще одне нововведення, хоч і не дуже суттєве – збільшені об’єми акумуляторів (на 200 мАг більше у порівнянні з минулим роком). Так, у базовому Galaxy S23 використовується акумулятор об’ємом 3900 мАг, що підтримує швидку зарядку потужністю 25W та бездротову зарядку потужністю 15W. У Galaxy S23 Plus ці показники складають 4700 мАг, 45W та 15W, відповідно. В обох випадках підтримується реверсивна бездротова зарядка.

Компанія Samsung цього року не приділила багато уваги зміні у дисплеях: по суті, тут така сама роздільна здатність, діагональ та частота оновлення, що й минулорічних Galaxy S22 та Galaxy S22 Plus, але пікова яскравість збільшилась до 1750 ніт, і це вже дуже серйозний показник. Окрім цього, для захисту дисплея від пошкоджень використовується нове захисне скло Corning Gorilla Glass Victus 2 (задня панель покрита цим самим склом).

Камери не отримали суттєвих оновлень (по суті, тут використовується лише оновлений ISP та нова фронтальна камера з роздільною здатністю 12 МП). Підтримується 5G (sub6 та mmWave), 4G LTE, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 та NFC для безконтактної оплати. З коробки моделі поставляються з One UI 5.1 та Android 13. У обох варіантах використовується 8 ГБ оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті складає від 128 ГБ для базової моделі та від 256 ГБ для Plus-версії.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Новим “уберфлагманом” Samsung став Galaxy S23 Ultra, який також став мінорним оновленням у порівнянні з попередником, але і отримав декілька важливих покращень. Так, тут використовується нова платформа Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, для всіх трьох моделей Samsung обіцяє чотири роки великих оновлень Android та 5 років безпекової підтримки.

Також серйозним покращенням у порівнянні з Galaxy S22 Ultra став основний модуль камери: тут використовується головний сенсор з роздільною здатністю 200 МП, який виводить на новий рівень можливості зйомки при недостатньому рівні освітлення, а також дає можливість знімати у трьох режимах: стандартному –  12 МП, а також у 50 МП та 200 МП. Підтримується можливість зйомки відео у роздільній здатності 8К з частотою 30 кадрів на секунду.

Як і дві молодші моделі, Galaxy S23 Ultra покритий захисним склом нового покоління Corning Gorilla Glass Victus 2 з обох боків, що забезпечує кращий захист від падінь та подряпин. Модель оснащена 6.8-дюймовим дисплеєм Dynamic AMOLED 2X з роздільною здатністю QuadHD+ та адаптивною частотою оновлення 120 Гц, при цьому частота оновлення сенсорного шару складає 240 Гц (у ігровому режимі), а пікова яскравість сягає 1750 ніт.

За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 5000 мАг, як і в попередньому поколінні. Функціонал зарядки ідентичний Galaxy S23 Plus. Об’єм внутрішньої пам’яті складає до 1 ТБ, оперативної – до 12 ГБ. Смартфон має підтримку 5G (sub6 та mmWave), 4G LTE, Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3, для безконтактної оплати використовується вбудований модуль NFC. Окрім цього, смартфон має вбудований стилус S Pen, як і його попередник.

Samsung Galaxy Book3 Pro та Galaxy Book3 Pro 360

Професійні ноутбуки Samsung хоч офіційно не поставляються на наш ринок та незаслужено непомічені багатьма покупцями, насправді з кожним роком стають все кращими та спокійно можуть конкурувати з рішеннями від інших брендів. Цього року компанія показала нам нові моделі Galaxy Book3 Pro та Book3 Pro 360, які стали у багатьох аспектах кращими за попереднє покоління. Так, тут кращі та чіткіші дисплеї, оновлений дизайн та багато інших покращень.

У випадку Galaxy Book 3 Pro доступні дві діагоналі дисплея: 14 та 16 дюймів. В обох випадках використовується матриця Dynamic AMOLED 2X з відношенням сторін 16:10, частотою оновлення 120 Гц та роздільною здатністю 2880 х 1800 пікселів. У Galaxy Book 3 Pro 360 такі самі характеристики матриці, але доступна єдина опція з діагоналлю 16 дюймів.

Для обох моделей на вибір доступні два процесори: Intel Core i5 та Intel Core i7 13-го покоління серії P з TDP на рівні 28W. За графічні задачі відповідальний інтегрований графічний адаптер Intel Iris Xe Graphics (дискретні відеокарти тут, на жаль, недоступні). Об’єм SSD складає 256 ГБ, 512 ГБ або 1 ТБ, оперативної – 8, 12 або 16 ГБ. За автономність 14-дюймової версії відповідальний акумулятор об’ємом 63 Вт/год, а у 16-дюймовій (в обох варіантах), об’єм складає 76 Вт/год.

В обох моделях є два роз’єми Thunderbolt 4 (USB-C), один USB-A 3.2 Gen 1, один HDMI 1.4, а також jack 3.5 мм для підключення навушників. Окрім цього, ноутбуки оснащені чотирма динаміками (у попередньому поколінні їх було два), сканерами відбитків пальців у кнопці живлення та веб-камерами з роздільною здатністю FullHD. Слід зазначити, що ноутбуки вийшли дуже легкими – вага 14-дюймового Galaxy Book3 Pro складає 1.17 кілограма, 16-дюймового – 1.56 кілограма. Galaxy Book3 Pro 360 у єдиній діагоналі 16 дюймів важить 1.71 кілограма.

Samsung Galaxy Book3 Ultra

Цього року Samsung додала нову версію Ultra у свій модельний ряд Galaxy Book Pro. Ноутбук став найпотужнішим Galaxy Book, доступним на ринку, і крім преміальних характеристик, має і преміальний цінник. Тим не менше, ця модель всерйоз націлена на конкуренцію з MacBook Pro 16 і заслуговує нашої уваги.

За роботу моделі відповідає процесор Intel Core i7 або i9 13-го покоління H-серії, що мають заявлений TDP на рівні 45W. За графічні задачі відповідає графічний адаптер NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop або NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop. Тут використовується екран Dynamic AMOLED 2X, роздільна здатність якого складає 3К з поправкою на відношення сторін 16:10 (2880 х 1800).

Об’єм внутрішньої пам’яті складає від 512 ГБ до 1 ТБ (є вільний слот для ще одного SSD), оперативної пам’яті LPDDR5 тут від 16 до 32 ГБ. Набір роз’ємів аналогічний до інших моделей Galaxy Book3 Pro. За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 76 Вт/год, при цьому не постраждали товщина та вага моделі (вони складають лише 16.5 міліметра та 1.79 кілограма, відповідно, що небагато для професійної робочої станції).

Ціни та висновки

Нам також вже відомі українські ціни на нові флагмани Samsung Galaxy S23. Так, базовий Galaxy S23 з 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті коштує від 39999 гривень. За Galaxy S23 Plus у базовій конфігурації (що має 8 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої пам’яті), слід віддати 47999 гривень. Базовий варіант Samsung Galaxy S23 Ultra з 12 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої пам’яті коштує від 57999 гривень. Старт продаж усіх трьох моделей в Україні запланований на 3 березня цього року, вони будуть доступними в чорному, бежевому, зеленому та рожевому кольорах.

Samsung Galaxy Book3 Pro у базовій конфігурації стартує з 1249 доларів, а Galaxy Book3 Pro 360 – з 1399 доларів. За топовий Galaxy Book3 Ultra у базовій конфігурації слід віддати від 2199 доларів. Варто зазначити, що моделі офіційно не доступні на українському ринку, але якщо вони вас зацікавили, їх можна придбати у країнах ЄС (ціни будуть відрізнятись від американських).

У підсумку можна сказати, що цьогорічна презентація Galaxy Unpacked вийшла досить непоганою. Нові смартфони хоч і не вражають нововведенням у порівнянні з попередниками, але пропонують покращені можливості при збереженні ціни минулого покоління. Безумовно, оновлюватись з попереднього покоління не варто, але зі старіших моделей чи при переході з iPhone на Android, новий модельний ряд Galaxy S23 – дуже хороший варіант.

Ноутбуки, у свою чергу, приємно здивували – багато аспектів справді покращились, і при можливості вигідної покупки їх явно варто розглянути, як потенційний варіант. Для комплексних професійних задач, зрозуміло, найкраще підійде Galaxy Book3 Ultra, а для щоденних офісних задач, програмування, тощо, хорошим вибором буде Galaxy Book3 Pro (по суті, ситуація як з MacBook Pro на Apple M2 Pro та MacBook Air/MacBook Pro на Apple M2).


Не пропустіть