Футбол віком у 1100 років: у цивілізації Мая вчені знайшли докази древньої гри у м’яч
Археологи, проводячи нові дослідження в знаменитому місті мая Чичен-Іца, виявили кам’яний диск, на якому зображені гравці, які грають у стародавню гру пелоту. Цей диск містить також унікальні написи, які допомогли дослідникам встановити, що його використовували у “футбольному” матчі, який відбувся у 894 році до нашої ери. Ці знамениті знахідки надали дослідникам цінну інформацію про життя та культуру цивілізації мая, яка залишається загадковою для багатьох дослідників досі.
Під час дослідження стародавньої будівлі, відомої як “Червоний дім”, в місті Чичен-Іца, мексиканські археологи знайшли старовинний артефакт. Кам’яний диск містить зображення гри у пелоту, популярної у майському народі. Вчені припускають, що пелота відігравала важливу роль у соціальному та політичному житті імперії мая. У цій грі гравці штовхали гумовий м’яч стегном, ліктем або коліном. За результатами попередніх досліджень стало відомо, що деякі м’ячі для пелоти виготовляли із праху померлих правителів.
Знайдений артефакт дає вченим можливість дослідити історію та культуру майського народу, а також дізнатися більше про їхні традиції та звичаї. Оскільки гра у пелоту була популярною у багатьох інших народів, такий артефакт може також виявитися важливим джерелом для вивчення історії спорту в Центральній Америці.