Фізик випік хліб з давньоєгипетських дріжджів: їм чотири тисячі років
Одні вважають непридатним для вживання хліб, приготовлений кілька днів тому, а інші – печуть його з використанням дріжджів, яким понад чотири тисячі років.
Ученим вдалося витягти зразки грибів з давньоєгипетської кераміки, що зберігається в Музеї археології та етнології Пібоді, а Шеймус Блеклі зважився використовувати їх за призначенням: спекти рум’яну хлібину.
Завдяки особливій технології дослідники отримали зразки з пір керамічних судин, які активно використовувалися в період Стародавнього царства.
Two weeks ago, with the help of Egyptologist @drserenalove and Microbiologist @rbowman1234, I went to Boston’s MFA and @Harvard’s @peabodymuseum to attempt collecting 4,500 year old yeast from Ancient Egyptian pottery. Today, I baked with some of it… pic.twitter.com/143aKe6M3b
— Seamus Blackley (@SeamusBlackley) August 5, 2019
Пробірки з грибами вирушили на дослідження, однак з однією з них дозволили поекспериментувати Шеймусові Блеклі, геймдизайнеру та фізику. Використовуючи УФ-стерилізатори і особливі інструменти, а також мелений ячмінь та дикорослий вид пшениці, він зумів отримати придатне для випікання тісто.
“Аромат приголомшливий і новий! Солодший і багатий, ніж закваска, до якої ми звикли. Це неймовірно захоплююче, і я вражений, що все вийшло“, – поділився захопленнями Шеймус Блеклі.
Не виключено, що в цьому хлібі містяться і сучасні речовини, але штам древніх дріжджів у ньому також присутній.