Facebook опублікував документ, що розкриває механізм роботи наглядової ради за контентом

06 November 2019, US, Menlo Park: Employees of the Internet company Facebook walk through the courtyard of the company campus in Menlo Park, California. The building complex used to house the technology group Sun Microsystems, which was taken over by the database manufacturer Oracle in 2010. Photo: Christoph Dernbach/dpa (Photo by Christoph Dernbach/picture alliance via Getty Images)

В кінці січня 2020 року Facebook виклав у відкритий доступ багатосторінковий документ, в якому пояснені повноваження і функціонал наглядової ради за контентом. Компанія також назвала ім’я людини, яка керуватиме персоналом ради, і випустила статут.

До складу Ради входять 40 осіб — всі вони є свого роду Верховним судом для модерації контенту. Очилить її британський експерт з прав людини Томас Х’юз.

Незалежна рада, про яку вперше було оголошено у вересні минулого року, переглядатиме відео, фотографії і інший контент, який видаляє Facebook. Передбачається, що вона здійснюватиме незалежне розслідування кожного звернення і прийматиме неупереджені рішення, які не будуть оскаржуватися Facebook.

Проте після опублікування шостої версії зводу правил наглядової ради, журналісти видання CNBC вивчили його текст і прийшли до висновку, що документ необхідно допрацювати. На їх думку, представлена ​​версія правил недостатньо чітко визначає повноваження самої компанії при взаємодії з радою. Рішення наглядової ради Facebook передбачає штучно обмежувати. Наприклад, на першому етапі впровадження раду хочуть використовувати тільки для розгляду спірних ситуацій при модерації певного користувацького контенту в соцмережі Facebook. При виникненні питань у користувачів, пов’язаних з модерацією або видаленням контенту в інших сервісах компанії, такиях як WhatsApp, Messenger, Instagram Direct і Oculus, рада не матиме право розглядати ці звернення.

Facebook фінансуватиме раду та її співробітників протягом як мінімум шість років.