Facebook опублікував документ, що розкриває механізм роботи наглядової ради за контентом
Компанія накладає на її роботу дивні обмеження.
В кінці січня 2020 року Facebook виклав у відкритий доступ багатосторінковий документ, в якому пояснені повноваження і функціонал наглядової ради за контентом. Компанія також назвала ім’я людини, яка керуватиме персоналом ради, і випустила статут.
До складу Ради входять 40 осіб — всі вони є свого роду Верховним судом для модерації контенту. Очилить її британський експерт з прав людини Томас Х’юз.
Незалежна рада, про яку вперше було оголошено у вересні минулого року, переглядатиме відео, фотографії і інший контент, який видаляє Facebook. Передбачається, що вона здійснюватиме незалежне розслідування кожного звернення і прийматиме неупереджені рішення, які не будуть оскаржуватися Facebook.
Проте після опублікування шостої версії зводу правил наглядової ради, журналісти видання CNBC вивчили його текст і прийшли до висновку, що документ необхідно допрацювати. На їх думку, представлена версія правил недостатньо чітко визначає повноваження самої компанії при взаємодії з радою. Рішення наглядової ради Facebook передбачає штучно обмежувати. Наприклад, на першому етапі впровадження раду хочуть використовувати тільки для розгляду спірних ситуацій при модерації певного користувацького контенту в соцмережі Facebook. При виникненні питань у користувачів, пов’язаних з модерацією або видаленням контенту в інших сервісах компанії, такиях як WhatsApp, Messenger, Instagram Direct і Oculus, рада не матиме право розглядати ці звернення.
Facebook фінансуватиме раду та її співробітників протягом як мінімум шість років.