Електромобілі стали дешевші, ніж авто з ДВЗ

Згідно з даними авторитетного сервісу з продажу вживаних автомобілів iSeeCars, середні ціни на електромобілі з пробігом стали нижчими за середні ціни на аналогічні автомобілі з традиційними бензиновими та дизельними двигунами. Це сталося у лютому 2024 року, і з того часу розрив у цінах лише зріс: електромобілі в середньому коштують на 8,5% дешевше, ніж автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння. Дослідження, засноване на аналізі понад 2,2 мільйона оголошень про продаж, показало, що середня ціна електромобіля в США становить $28 800, тоді як традиційний автомобіль коштує близько $31 000 у середньому.

Причиною цього є нижча собівартість виробництва електромобілів, оскільки вони не потребують складного та дорогого паливного обладнання та двигуна внутрішнього згоряння.

Крім того, акумуляторні батареї, які становлять більшу частину вартості електромобіля, постійно дешевшають завдяки розвитку технологій. Для порівняння, у червні 2023 року електричні машини були на 25% дорожчими за бензинові та дизельні аналоги.

Джерело Telegram

Не пропустіть