Екстремальні гонки електрокарів стають “зеленішими”: тепер на водневих двигунах

Extreme E, відома серія перегонів електричних позашляховиків, переходить на водень. Цього тижня організатори оголосили про ребрендинг серії на Extreme H та презентували водневий гоночний автомобіль під назвою Pioneer 25, який стане символом цього переходу. Перший сезон стартує у квітні 2025 року в Саудівській Аравії, а потім гонки пройдуть у Великобританії, Німеччині, Італії та завершаться у США.

Extreme E дебютувала у 2021 році, кидаючи виклик електричним позашляховикам у найекстремальніших умовах, таких як пустелі. Серія швидко привернула увагу великих команд, включаючи McLaren. Наразі триває четвертий сезон Extreme E. У блозі, присвяченому переходу на водень, засновник і генеральний директор серії Алехандро Агаг зазначив, що цей крок спрямований не лише на електромобільність, але й на створення зелених енергетичних рішень, які можна застосовувати скрізь — від віддалених місць до багатолюдних міст.

Агаг підкреслив, що запуск Extreme H має на меті продемонструвати життєздатність водню як пального, а також випробувати ширшу водневу екосистему, включаючи зарядку та транспортування водню, і допомогти створити ринок для цього палива. Гоночний автомобіль Pioneer 25, флагман Extreme H, оснащений водневим паливним елементом потужністю 75 кВт.

Таким чином, новий розділ в історії перегонів відкривається, пропонуючи ще більш екологічно чисті рішення для майбутнього автоспорту.

Джерело Engadget

Не пропустіть