Дослідники виростили мініатюрне людське серце, яке допоможе вивчати серцеві захворювання
Такі як вроджені вади серця, наприклад.
Група вчених Мічиганського державного університету виростила мініатюрну модель людського серця. Дослідники сподіваються, що органоїд допоможе їм краще зрозуміти процес розвитку серця у плода і чому виникають такі захворювання, як вроджені вади серця.
Вчені використовували дорослі стовбурові клітини і метод, що імітує ембріональний і внутрішньоутробний розвиток. Всього за кілька тижнів вони змогли створити функціональне міні-серце, укомплектоване камерами і судинною тканиною. В режимі реального часу вчені спостерігати за процесом зростання «зародка» людського серця.
Тепер цей метод використовується для моделювання та вивчення вроджених вад серця. Поки вчені ще вдосконалюють цей процес, але вони з упевненістю запевняють, що органоїди людського серця також можуть бути використані для вивчення інших серцево-судинних захворювань: кардіотоксичності, викликаної хіміотерапією, наприклад.
«Ці міні-серця є неймовірно потужними моделями для вивчення всіх видів серцевих захворювань з небаченим раніше рівнем точності», — заявив професор МГУ Айтор Агірре, старший автор статті, в якій детально описується дослідження.