Дослідники: політика Apple полегшує життя кіберзлочинців

Експерти безпеки заявили, що, незважаючи на захищеність екосистеми Apple, хакери все одно знаходять все більше шляхів потрапити всередину. За їх словами, зловмисники, які одного разу виявлять лазівку, фактично опиняться під захистом самої Apple і зможуть залишатися непоміченими дуже довгий час.

Згідно з новим звітом з MIT Technology Review, зусилля Apple з підвищення безпеки як апаратного, так і програмного забезпечення, мають зворотну сторону — підхід компанії з Купертіно дає хакерам можливість сховатися.

«Це палиця з двома кінцями, — цитує Марчака Technology Review. — Ви хочете тримати поганих хлопців подалі, ускладнюючи злом iPhone. Однак 1% висококласних хакерів придумає, як потрапити всередину, і там їх захистить неприступна фортеця iPhone».

Основна проблема, як вважає Марчак, полягає в тому, що в міру того, як Apple створює все більш захищені пристрої, дослідникам безпеки стає все важче виявляти хакерський слід.

Він стверджує, що кіберзлочинці витрачають чимало зусиль і грошей на пошук вразливостей “нульового дня” (невиявлених помилок, проти яких не існує захисту) так само, як Apple витрачає мільйони на захист своїх пристроїв. Створивши такий експлойт, хакери зможуть потрапити глибоко всередину ізольованих частин системи, а виявити шкідливу активність, не знаючи, що відбувається “за кулісами”, буде дуже складно, додав Марчак.

Джерело technologyreview
Не пропустіть