До 2025 року кіберзлочинці зможуть убивати людей

За даними аналітичної компанії Gartner, до 2025 року на «озброєнні» зловмисників, які орудують в кіберпросторі, будуть технічні засоби, що дозволяють наносити пошкодження і навіть вбивати людей.

У Gartner відносять ці методи до «операційних технологій (ОТ) – апаратного та програмного забезпечення, яке виявляє або викликає зміни за допомогою прямого моніторингу та/або управління промислового обладнання, активів, процесів і подій».

За даними Gartner, атаки на ОТ стали більш поширеними. Вони також еволюціонували від простого порушення технологічного процесу, такого як зупинка заводу, до порушення цілісності промислового середовища з наміром заподіяти фізичну шкоду.

Недавні події, зокрема, атака програм-вимагачів на Colonial Pipeline, найбільшу трубопровідну систему в США, наголосили на необхідності мати належним чином сегментовані мережі для IT і ОТ.

«В операційних середовищах керівники служб безпеки та управління ризиками повинні більше турбуватися про реальні загрози для людини і навколишнього середовища, а не про крадіжку інформації, – сказав Вам Вестер (Wam Voster), старший директор з досліджень Gartner.

Джерело Gartner
Не пропустіть