Діпфейки Ілона Маска просувають шахрайство з роздачею криптовалют на YouTube

Учора в прямому ефірі YouTube, який тривав п’ять годин, для просування криптовалютної афери було використано “підробку” Ілона Маска – останню з серії подібних фальшивих трансляцій. У відео, яке згодом було видалено, було показано кліп з Маском, який мав виглядати як пряма трансляція з заходу компанії Tesla, а згенерована штучним інтелектом версія його голосу закликала глядачів відвідати вебсайт і внести свої біткоїни, ефіріуми або догекоїни, щоб взяти участь у розіграші призів. У повідомленні, яке відтворювалося по колу, обіцялося, що система “автоматично надішле назад подвійну суму криптовалюти, яку ви внесли”.

У певний момент на трансляцію було налаштовано понад 30 000 глядачів (хоча ми не можемо відкидати можливість того, що ці цифри були роздуті ботами), що вивело її на перше місце в рекомендаціях YouTube Live Now. Акаунт, замаскований під Tesla, @elon.teslastream, мав верифікаційний значок Official Artist Channel, тож, можливо, ми маємо справу зі зломом акаунту. І відео, і канал були видалені після того, як видання Engadget звернулося до Google.

Ці фейкові афери Ілона Маска, схоже, різко зросли за останні кілька місяців, причому в кожному випадку використовувався акаунт, що видавав себе за одну з компаній Маска. Цей акаунт був озаглавлений “Tesla [sic] представляє шедевр: Tesla, яка назавжди змінить автомобільну індустрію”. Раніше в червні Cointelegraph повідомляв про подібні шахрайства, які проводили 35 акаунтів, що видавали себе за SpaceX, приблизно в той же час, коли запускався Starship. У квітні шахраї намагалися зіграти на ажіотажі навколо затемнення, використовуючи таку ж тактику, про що тоді повідомляло видання Mashable. А нещодавно на Reddit з’явилося чимало повідомлень про фальшиві прямі ефіри Маска.

Криптошахрайство, націлене на підписників Маска в соціальних мережах, було проблемою протягом багатьох років, як і шахрайство за участю знаменитостей загалом. Лише цієї п’ятниці 50 Cent постраждав від хакерської атаки, яка використовувала його акаунти для здійснення схеми “перекачування і скидання”.

Джерело Engadget

Не пропустіть