Деякі функції нової macOS Monterey недоступні для Mac на Intel

Компанія Apple декілька днів тому презентувала нову, 12-ту версію своєї операційної системи macOS, яка вийшла під назвою Monterey. Вона доступна для комп’ютерів Mac, які вийшли з 2013 року, але, як виявилося, ці комп’ютери будуть підтримувати не всі функції.

Справа в тому, що частина нових функцій, які з’явилися у macOS Monterey, доступні лише для найновіших комп’ютерів компанії Apple, які працюють на чіпсетах Apple Silicon (на даний момент лише на Apple M1). Сама компанія Apple цього не приховувала, але особливо й не афішувала. На офіційному сайті інформація про це вказана маленьким шрифтом.

Мова йде про наступні функції: портретний режим у дзвінках FaceTime, живий текст у Apple Photos, 3D-ефекти та орієнтири в Apple Maps та функцію Interactive Globe у Apple Maps. Крім цього, до списку цих функцій входить Text-to-speech на деяких мовах (включно зі шведською, данською, норвезькою та фінською мовами).

Безумовно, не можна сказати, що відсутність цих функцій для комп’ютерів Apple з процесорами Intel є критичною, але це все-таки варто знати. Є дані про те, що нові функції недоступні на системах з Intel через відсутність у цих процесорів нейронного блока, який частково задіюється у всіх вказаних функціях.


Не пропустіть