Чим Windows 10X відрізняється від Windows 10?

2 жовтня компанія Microsoft анонсувала нову версію своєї операційної системи – Windows 10X, а також представила перший пристрій, на який вона буде встановлена – гібрид Surface Neo з двома екранами. На жаль, на самому заході було дуже мало сказано про Windows 10X, однак сайт The Verge докладно розповів про нововведення в цій ОС.

У Windows 10X реалізована модульна структура Windows з зі спеціальною надбудовою інтерфейсу, розрахованою на сенсорне введення і використання в пристроях з двома екранами. При цьому збереглася можливість роботи як з Modern-додатками з магазину Microsoft, так і десктопними програмами. Windows 10X передбачає кілька різних сценаріїв використання пристрою: як планшет, ноутбук з віртуальною або фізичною клавіатурою. Клавіатура може розташовуватися як на одному з екранів, так і поруч з комп’ютером. Зображення автоматично повертається в залежності від розміщення екрану.

Живих плиток в стартовому меню Windows 10X немає. Воно було повністю перероблено, і тепер в ньому можна закріплювати іконки для запуску додатків і ігор (як на стартовому екрані смартфонів і планшетів), а також документи, які часто запускає користувач. На різних екранах можуть бути одночасно запущені два Modern-додатки з можливістю перетягувати файли з одного вікна в інше. При використанні фізичної клавіатури поверх одного з екранів зображення може займати лише частину матриці.

Microsoft випустить Windows 10X через рік, а це значить, що розробка цієї ОС буде вестися паралельно з Windows 10. Не виключено, що в подальшому Microsoft відмовиться від Windows 10 і буде розвивати більш гнучку і перспективну операційну систему.

Джерело iguides.ru

Не пропустіть