Чи матимуть ТЦК доступ до рахунків українців, які авторизувалися в “Резерв+” через BankID

Експерт розкрив міфи щодо можливого доступу ТЦК до банківських рахунків через “Резерв+” та BankID

Спеціаліст з кібербезпеки Костянтин Корсун розібрав найпоширеніші забобони про можливість отримання доступу до банківських рахунків через систему авторизації “Резерв+” та BankID. Він підкреслив, що ці системи лише підтверджують ідентичність користувача, але не надають ТЦК доступу до конфіденційних фінансових даних.

Про це він заявив в інтерв’ю Radio NV.

“Дія”, державна програма для ідентифікації громадян та видачі електронних документів, використовує BankID для авторизації користувачів. Проте це не означає, що ТЦК або інші організації мають доступ до банківських рахунків клієнтів. За словами експерта, BankID забезпечує надійність процедури ідентифікації, використовуючи вже існуючу інфраструктуру українських банків.

Чи безпечним є “Резерв+”

Корсун висловив думку, що в майбутньому державі слід розглянути можливість створення власної системи ідентифікації, незалежної від комерційних структур, що зменшить ризики порушення конфіденційності даних громадян.

Випадки, коли ТЦК можуть в судовому порядку блокувати банківські рахунки українців, включають:

  1. Неявка військовозобов’язаного до ТЦК: якщо особа, яка має військове зобов’язання, не з’являється до ТЦК протягом 10 днів після отримання повістки, ТЦК може подати в суд клопотання про блокування її банківських рахунків. Це відбувається у випадках, коли особа свідомо ухиляється від виконання військового обов’язку.
  2. Судове рішення за відсутність: якщо громадянин не відвідує ТЦК протягом 10 днів після отримання повістки, представники ТЦК можуть подати до суду клопотання про блокування його рахунків.

Таким чином, страхи щодо можливості блокування банківських рахунків через “Резерв+” не мають під собою підстав, і процедури ідентифікації за участю BankID лише підтверджують особу користувача, забезпечуючи при цьому високий рівень безпеки особистих даних.


Не пропустіть