Чому телефон неправильно показує заряд акумулятора і що з цим робити?

Що робити, якщо телефон неправильно показує рівень заряду акумулятора?

Неправильне відображення відсотків заряду на телефоні може свідчити про серйозні несправності пристрою. Користувач легко може залишитися без зв’язку в найбільш невдалий момент, якщо заряд батареї почне відображатися неправильно. Наприклад, 50% заряду можуть раптово змінитися на 5% за лічені хвилини. Відбувається це через низку причин, найпоширеніша з яких полягає в неполадках роботи акумулятора.

Так як батарея мобільного пристрою має обмежений термін служби, після якого її необхідно замінити, з часом вона починає гірше працювати. Чим ближче до кінця цього терміну, тим глобальніші проблеми починає відчувати телефон, наприклад, серйозні помилки у відображенні рівня заряду. Важливо знати, що акумулятор має певні правила експлуатації. Якщо їх не дотримуватися, батарея буде працювати не 3-5 років (середній термін служби акумулятора), а набагато менше.

Причинами того, що телефон починає некоректно показувати рівень заряду батареї, можуть бути й інші фактори:

  • Заводський брак. Якщо телефон неточно показує відсоток заряду відразу після покупки або через невеликий проміжок часу (кілька місяців після покупки), проблема може полягати в заводській несправності.
  • Збої в прошивці. Якщо недавно на телефоні оновилося програмне забезпечення або користувач самостійно намагався перепрошити пристрій, неправильний рівень заряду може відображатися через це. Не рекомендується вирішувати цю проблему самому, так як повторна невдала перепрошивка може посилити проблему.
  • Неякісний зарядний пристрій. Якщо перед появою проблем з зарядом користувач змінив адаптер, потрібно перевірити його роботу на іншому пристрої.
  • Старий зарядний пристрій. Навіть якісний і оригінальний адаптер може з часом перестати коректно працювати.
  • Неполадки контролера живлення. Якщо ця деталь в телефоні несправна, телефон може почати обманювати з зарядом батареї, але виявити цю проблему можуть тільки в сервісному центрі.
  • Мінусова температура. Якщо телефон довгий час знаходився на морозі, він може показувати високий відсоток заряду, але при цьому відключатися.

Що робити, якщо телефон неправильно показує рівень заряду батареї?

Проблему неправильного показу відсотків заряду батареї на смартфоні можна спробувати вирішити самостійно. Для цього необхідно:

  1. Перезавантажити телефон.
  2. Використовувати тільки оригінальний зарядний пристрій. Якщо його немає, необхідно підібрати якісний аналог.
  3. Дотримуватися правил  експлуатації і зарядки акумулятора.

Якщо телефон продовжує обманювати з зарядом батареї, можна скинути пристрій до заводських налаштувань. Попередньо необхідно зберегти важливі дані на зовнішньому носій.

На жаль, в більшості випадків збій при відображенні відсотків заряду акумулятора пов’язаний з несправностями самого акумулятора або контролера живлення. Виявити і виправити ці проблеми можуть тільки в сервісному центрі, куди потрібно віднести телефон для діагностики.

Чому не має сенсу проводити калібрування батареї смартфона?

Багато джерел досі радить при виявленні проблем з зарядом батареї проводити її калібрування – вручну або за допомогою додатків з Google Play. Ця порада не є актуальною, так як літій-іонні акумулятори, які встановлені у всіх сучасних смартфонах, не потребують калібрування.

Більш старі акумулятори (нікель-кадмієві та нікель-металогідридні) потрібно розряджати до 0% і заряджати до 100%, щоб чіп обчислив ємність батареї. В сучасних літій-іонних батареях ця процедура перестала бути необхідною, так як їх алгоритми і смарт-чіпи виконують обчислення ємності самостійно.


Не пропустіть