Чому шахраї телефонують через WhatsApp та Telegram, а не звичайним способом: просте пояснення

В Україні з’явився новий різновид шахрайств, коли шахраї використовують месенджери типу WhatsApp і Telegram. Абоненти скаржаться, що до них починають дзвонити незнайомці. Задіюють класичну схему – “допомога від ООН”, “Ваша картка заблокована банком” тощо. Розповідаємо, чому саме через месенджери телефонують шахраї, а не класичним способом.

Річ у тім, що більшість схем спрямовано на літніх людей або довірливих. Ними легко маніпулювати. Аферисти встановлюють на фото профілю символіку банку, правоохоронного органу чи СБУ – залежно від схеми. Якась бабця чи дідусь не помітить фальшивки і навіть подумати не зможе, що її внук  насправді не потрапляв в жодне ДТП, і йому не потрібні гроші. Пильність притуплюється, коли людина бачить відповідне зображення.

Крім того, у месенджері можна не побачити номер того, хто дзвонить. Тому абонент не може заздалегідь дізнатись, хто це телефонує, і підійме слухавку.  Але найголовніша причина, чому аферисти користуються саме месенджерами, – це те, що дзвінок складно відстежити через механізм шифрування. І знайти власника номера відповідно. Тим більше що цими програмами зараз можна користуватись без сім-карти.


Не пропустіть