Чому не варто передзвонювати на незнайомі номери

Пропущені дзвінки з незнайомих номерів не викликають зараз здивування. Зазвичай короткий виклик, а позика скидання є ознакою рекламного спаму. Якщо людина телефонує телефоном, то, як правило, вислуховує записане повідомлення про який-небудь продукт.

Наприклад, у нас нещодавно відкрився медичний центр, і сьогодні у ньому діють великі знижки на всі послуги. Або пропонують взяти кредит на найвигідніших умовах.

Тому багато людей просто не звертають уваги на такі дзвінки та не передзвонюють за цими номерами телефону.

Але сьогодні схема зі скиданням виклику вийшла на новий, більш витончений рівень. Невідомі дзвонять уже не один раз і скидають виклик, а два, три та навіть п’ять разів поспіль. Особливо зазнають таких атак літні люди.

Літня людина, побачивши на своєму телефоні поспіль кілька пропущених дзвінків з одного і того ж телефонного номера, думає, що йому дзвонять з дуже важливого питання і, як правило, телефонує. Шахраї проводять обдзвон не випадковим чином. Найімовірніше вони мають доступ до персональних даних певної категорії громадян, зокрема людей похилого віку.

Що відбувається потім, після того, як людина передзвонить за номером, з якого надходили дзвінки. Приємний жіночий голос чемно представляється співробітником однієї із соціальних служб і просить повідомити номер телефону, з ким зараз розмовляє.

Потім настає деяка пауза і літній людині повідомляють, що їй, називаючи її за ПІБ, дійсно дзвонили на даний номер, щоб повідомити, що їй належить, наприклад, нова соціальна допомога за указом Президента № такої-то від такого числа.

Лжефахівець розповідає про умови виплати та просить уточнити банківський рахунок, на який будуть переведені гроші. Вони нібито намагалися переказати гроші на рахунок, на який надходить пенсія, але спроба не увінчалася успіхом.

Подібна розмова у літньої людини не викликає жодної підозри. Крім того, у трубці телефону чути офісний шум. І співрозмовник упевнено називає нормативні документи. А найголовніше, стурбований тим, що літня людина не може отримати належні їй гроші через проблеми з рахунком. Тож співробітник зателефонував йому особисто.

Якщо після всієї прелюдії людина погодиться назвати реквізити банківського рахунку, то отже, шахраям вдалося досягти наміченої мети. Доступ до банківської картки відкритий і тепер із неї можна зняти гроші, скориставшись довірливістю пенсіонера.

Ось так кілька пропущених поспіль викликів можуть призвести до того, що людина втрачає свої заощадження. Тим більше, що ймовірність того, що людина передзвонить, дуже висока, бо думатиме, що стосовно неї виникла якась проблема. А вже підготовлену людину переконати в наявності такої проблеми, дуже просто.

Зловмисники використовують найправдоподібніші приводи, щоб дізнатися про реквізити рахунку у свого співрозмовника. Наприклад, йому покладено перерахунок стажу за новим законом, або одноразова виплата, або йдеться про великий грошовий приз і т.д.

Ще пропущені дзвінки можуть йти з платної телефонної лінії. Як тільки людина телефонує за таким номером телефону, з його рахунку знімається пристойна сума грошей.

Наприклад, нещодавно суд стягнув із жінки 10 тис. грн. послуги зв’язку. Жінка кілька разів дзвонила на номер платної лінії, але додзвонитися так і не змогла. Проте суд вирішив, що телефонне з’єднання відбулося. І жінці довелося заплатити 10 тисяч за послуги зв’язку.

Щоб не потрапляти в такі неприємності, краще не передзвонювати на незнайомі номери. І тим більше, не повідомляти інформацію про свою банківську картку, а також коди зі смс повідомлень.

Джерело itechua.com
Не пропустіть