Через санкції Huawei змушена створювати аналог Google Play

Як повідомлялось раніше, китайський технологічний гігант Huawei представив свої перші флагманські смартфони, та в них на жаль не буде сервісів Google. Нагадуємо, що США ввели санкції проти компанії, що не дозволяє американським компаніям співпрацювати з Huawei. Так, компанія втратила ліцензію на Google і Android.

Тому для Huawei постає питання, чим можна замінити сервіси американських корпорацій. Не залишається нічого, крім як прийняти правила гри американців – тобто створити Huawei Mobile Services замість ядра Google Mobile Services. Так, в телефона не буде Google Play – на заміну йому прийде магазин додатків App Gallery Huawei. Так, поки тут не буде такої великої кількості додатків, як в попередника, на асортимент фірмового каталогу буде поповнюватись регулярно.

Компанія вже інвестувала 1 мільярд доларів в розробку спеціальних версій популярних додатків для своїх смартфонів. У перспективі, каже Річард Ю, асортимент App Gallery повинен стати таким же великим, як і Google Play.

Насправді складно повірити в те, що у Huawei ось так запросто вийде наповнити App Gallery додатками, яких там ніколи не було. Якщо “Сбербанк”, “ВКонтакте” і Telegram ще погодяться розмістити в каталозі Huawei свої додатки, то переконати Facebook, Microsoft і саму Google зробити те ж саме у неї гарантовано не вийде. Зрештою, кому захочеться піддавати себе ризику, тим більше коли уряд США напевно відстежує компанії, які будуть намагатися порушити заборону.

Та альтернатива у рядових користувачів все одно залишиться. Вжее в перший день початку продажів розробники-ентузіасти випустять інструкцію по установці Google Play на Huawei Mate 30, завдяки яким можна буде обійти заборону. Інша справа, яка кількість користувачів погодяться на покупку дорогого флагмана, який доведеться доопрацьовувати і допилювати, щоб з нього вийшов по-справжньому зручний і функціональний гаджет.

Джерело androidinsider.ru

Не пропустіть