Боти крадуть малюнки художників у Twitter
Художники розповіли BBC, як їх твори крадуть з соціальної мережі та продають онлайн.
Художники, які публікують свої робити в Мережі, стверджують, що зловмисники знаходять їх роботи за допомогою автоматизованої системи, також відомої як бот, і завантажують їх на веб-сайт, де малюнок продається на футболці без дозволу автора.
Потім особи залишають коментарі під твітом автора з посиланням на веб-сторінку, де цю футболку можна придбати — це змушує фанатів художника думати, що вона є офіційним продуктом. Власники артів стверджують, що бот робить це автоматично.
Деякі художники спробували відновити авторство, розмістивши зображення, в яких чітко вказано, що бот порушує їх авторські права.
Oooh man, the website deleted the shirt (I wonder why…)
But I really REALLY love this artwork as shirt, wouldn't it be amazing if we can buy this as a shirt or mug? ? pic.twitter.com/GAmheljoT8
— Nirbion (@Nirbion) December 4, 2019
Роб Шамбергер, професійний художник, який працює в компанії WWE, що спеціалізується на проведенні реслінгу, розповів BBC, як саме працює автоматизована система:
«Хтось запрограмував щось для пошуку в Twitter по фразі (наприклад, я хочу це на футболці)», — сказав Роб. — Бот бере зображення, розміщує його на одному з веб-сайтів, які роблять ці футболки, а потім миттєво їх продає. Це автоматизовано».
Він також попередив, що ці сайти можуть просто брати у покупців гроші, не даючи нічого натомість.
PLEASE RT: Never, ever, EVER respond to someone’s art on Twitter saying you want a shirt with that art. Bot accounts will cue into that and then pirate the artwork. This then becomes a nightmare for the artist to get the bootleg merchandise taken down. PLEASE SHARE.
— Rob Schamberger (@robschamberger) December 1, 2019
Художник-ілюстратор Міссі Пена, яка зараз працює на фрілансі, стверджує, що боротися з ботом можна — зазвичай вона надсилає лист на адресу, що вказана на сайті, посилаючись на викрадені малюнки. Якщо сайт американський, цей метод працює; важче, якщо сайт китайський. За її словами, останнім часом її доволі часто ігнорують.
I noticed a lack of these for Pokémon, but my Pokémon fan art gets stolen the most so… shirts anyone? You know what to do. ? pic.twitter.com/rkovao12B1
— Missy Peña (@misspenart) December 5, 2019
Журналісти BBC звернулися за коментарями до низки подібних веб-сайтів, але поки що не отримали відповідей.