Blue Origin Джефа Безоса успішно відправляє туристів на край космосу

Blue Origin повертається у гру космічного туризму. Учора вранці компанія Джеффа Безоса успішно доставила шістьох платних клієнтів на край космосу і назад, перервавши майже дворічну перерву в польотах з екіпажем. Це була сьома подорож Blue Origin з людьми на борту. Місія – швидка прогулянка, щоб перетнути лінію Кармана, або межу космосу, на висоті близько 62 миль (100 км) над Землею – стартувала зі стартового майданчика компанії в Західному Техасі незабаром після 10:30 ранку за східним часом.

Серед шістьох людей у капсулі екіпажу New Shepard був 90-річний Ед Дуайт, колишній капітан ВПС, який став першим чорношкірим кандидатом в астронавти, коли його відібрали для участі в програмі підготовки в 1961 році. Він пройшов підготовку, але зрештою не був відібраний до Корпусу астронавтів НАСА і до цього часу жодного разу не побував у космосі. Також на борту були Мейсон Енджел, Сільвен Широн, Кеннет Л. Гесс, Керол Шаллер і Гопі Тхотакура. Вони змогли ненадовго відстебнути ремені безпеки й відчути невагомість.

Екіпаж благополучно приземлився на землю приблизно через 10 хвилин після запуску. Один з трьох парашутів капсули не розкрився належним чином на зворотному шляху, але це не створило жодних проблем для її приземлення завдяки надлишковим елементам системи, які враховують саме такі ситуації.

Це також була 25-та місія для ракети New Shepard. Востаннє вона здійснювала політ з екіпажем у серпні 2022 року, але наступного місяця під час запуску корисного вантажу зазнала структурної несправності в соплі двигуна і більше не літала до грудня 2023 року. Потім вона повернулася до польотів з іншою місією, і вчорашній запуск став першим за майже два роки запуском з людьми-пасажирами.

Джерело Engadget

Не пропустіть