Безперебійник — надійний захист під час відключень електроенергії
Короткочасні порушення нормальної роботи в електричній мережі є неминучими. Здебільшого причинами є короткі замикання. Довгострокові відключення електропостачання трапляються під час аварій або планового ремонту. Під час війни ситуацію в мережі значно погіршують дії агресора, і резервування електрики вкрай необхідне. Повністю захиститися від них технічно неможливо, але уникнути проблем допомагає ДБЖ — джерело безперебійного живлення.
Сфера використання пристрою
ДБЖ застосовують для захисту різних видів агрегатів від порушень електропостачання. Це побутові прилади, офісна оргтехніка, а найпотужніші пристрої можуть підтримувати живлення всього будинку, насосної станції, медичного закладу, виробництва. Саме від потужності більшою мірою залежить ціна безперебійника, і цей параметр необхідно визначити перед покупкою ДБЖ.
Підрахуйте енергоспоживання всіх пристроїв у будинку, офісі або установі, для яких потрібне безперебійне живлення. Наприклад, якщо без пилососа під час форс-мажорів можна обійтися, несподіване відключення комп’ютера загрожує втратою великого масиву інформації.
Характеристики безперебійників
Виробники пропонують моделі з різноманітними параметрами. Можна підібрати устаткування, що ідеально підходить для будь-якого об’єкта — приватного будинку, офісу чи виробництва. Розрізняють такі типи ДБЖ:
- імпульсний;
- інтерактивний;
- інверторний;
- лінійно-інтерактивний;
- резервний.
Вони відрізняються за принципом роботи та іншими технічними параметрами. Важлива характеристика пристрою — вихідна потужність. Виробники пропонують широкий діапазон цього параметру, й можна точно підібрати модель устаткування. Зауважте, що до розрахованої потужності ваших приладів варто додати 20%–30% для підстрахування.
Акумуляторні батареї в безперебійниках бувають двох видів: вбудовані або зовнішні. Їх можна купити додатково. Така потреба виникає, якщо виявилось, що наявної потужності не вистачає або експлуатаційний період батареї закінчився. Здебільшого в моделях є дисплей, що дає змогу слідкувати за основними параметрами в режимі реального часу. Вхідна напруга:
- 220 В (1 фаза);
- 230 В;
- 380 В (3 фази).
Вибір цього параметру залежить від напруги в мережі користувача. Також ДБЖ розрізняються за типом монтажу. Найбільш популярний — звичайний, коли прилад розміщують у будь-якому зручному місці. Також буває настінний монтаж і в стійку за серверним принципом.
Переваги ДБЖ
Безперебійники надійно захищають обладнання від численних порушень у мережі та забезпечують роботу пристроїв під час вимкнення електроенергії. У ДБЖ високий рівень функціональності та автономності, широкий діапазон потужності та кілька варіантів монтажу. Вони компактні, надійні, зручні у використанні, гарантують безпеку та комфорт у нелегкий воєнний час.