Автори Roblox можуть виплатити $200 млн за порушення авторських прав

Раніше власники музичних лейблів вже скандалили на стрімінговому сервісі  Twitch. Тепер вони захотіли наробити шуму також на ігровій платформі Roblox.

Видавці заявили, що автори майданчику не тільки не перешкоджають порушенню авторських прав виконавців з боку користувачів, але і монетизують завантаження аудіофайлів.

Такий стан справ змусило Національну асоціацію музичних видавців США подати в суд на творців Roblox. Серед виконавців, авторські права яких були порушені, вказані Аріана Гранде, Imagine Dragons, deadmau5, Ед Ширан і Rolling Stones.

Організація зажадала від розробників компенсацію в розмірі $200 мільйонів, а ті заявили, що будуть захищатися і шукати справедливе рішення цієї ситуації.

Нагадаємо, що недавно автори Roblox вийшли на фондову біржу – компанію оцінили в неймовірні $45 мільярдів, тобто дорожче, ніж гігант ринку Electronic Arts.

До речі, ігрова платформа вже має деякий досвід легальної співпраці з музичними лейблами: в листопаді 2020 року виконавець Lil Nas X, автор гучного хіта Old Town Road, дав віртуальний концерт на ігровій платформі.

Джерело Нotnews