Армада роботів у сотнях секретних майстерень: як Україна розбудовує новий рід військ

Українські стартапи в таємних лабораторіях успішно створюють роботів для виконання бойових завдань, розмінування та евакуації поранених. Про це повідомляється у статті, яку опублікувало видання AP.

За даними журналістів, в Україні облаштована ціла екосистема лабораторій — у сотнях таємних майстерень використовуються інновації для створення армії роботів. І вона, як сподіваються українці, здатна буде знищити війська країни-агресора РФ, а також врятувати українських поранених солдатів та мирних мешканців.

Як пише АР, оборонні стартапи по всій Україні — їх близько 250 за оцінками спеціалістів галузі — створюють машини-вбивці в секретних місцях, які зазвичай виглядають зовні як сільські СТО.

За словами комерсанта Андрія Денисенка, його співробітники можуть за чотири дні зібрати безпілотний наземний транспортний засіб моделі Одіссей — у звичайному сараї. Причому коштує він приблизно $35000 (близько 10% від вартості аналогічної імпортної моделі).

800-кілограмовий Одіссей, який виглядає як невеликий танк без башти та з колесами на гусеницях, може проїхати до 30 кілометрів на одному заряді акумулятора (той мініатюрний — розміром з невеликий холодильник для пива).

Зараз робота використовують як рятувально-допоміжну платформу, але, кажуть конструктори, він може бути модифікований для перевезення важкого кулемета на дистанційному керуванні або мінно-вибухових зарядів.

Компанія Денисенка також працює над проєктами типу моторизованого екзоскелета, який має збільшити силу солдата, а також розробляє транспортні засоби, які зможуть перевозити спорядження солдата і навіть допомагати йому підійматися вгору по схилах.

Розробка Україною бойових роботів — що відомо

12 березня 2024 року віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в Україні починається масове виробництво роботизованих наземних платформ, які знищують позиції та техніку росіян, мінують, розміновують, евакуюють поранених та підвозять боєприпаси на позиції.

«Роботи успішно показали себе на полігоні, за кілька місяців вони будуть на полі бою — сотні різних платформ закуплять через UNITED24», — посадовець Федоров.

2 квітня очільник Минцифри повідомив, що українські військовослужбовці за допомогою наземного робота-камікадзе Ratel S підірвали міст під Бахмутом, що значно ускладнило логістику російських окупантів. Посадовець опублікував відео інцидента та уточнив, що Сили оборони підірвали роботом міст у селі Іванівське (Донецькая область).

Джерело NV.ua

Не пропустіть