Apple знову пасе задніх: Samsung вириває лідерство на світовому ринку смартфонів

Компанія Samsung знову очолила світовий ринок смартфонів після того, як у грудні поступилася місцем Apple. Згідно зі свіжими даними IDC за перший квартал 2024 року, Apple зазнала падіння поставок на 10% через загострення конкуренції в Android-просторі. Компанія з Купертіно відвантажила 50,1 мільйона iPhone у порівнянні з 55,4 мільйона одиниць за аналогічний період минулого року.

У минулому кварталі на перше місце вийшла компанія Samsung з часткою ринку 20,8%, за нею слідує Apple з часткою 17,3%. Китайський виробник Xiaomi посів третє місце з часткою 14,1%, Transsion (TECNO, itel, Infinix) – четверте, а OPPO – п’яте.

Загалом, світовий ринок смартфонів демонструє позитивну динаміку після кількох турбулентних років після пандемії. У першому кварталі 2024 року поставки смартфонів зросли на 7,8% у річному обчисленні до 289,4 млн одиниць.

IDC прогнозує, що хоча Samsung та Apple збережуть свої позиції на ринку, зростаюча присутність китайських виробників телефонів, ймовірно, підштовхне дует до розширення та диверсифікації свого портфоліо.

“Відбувається перерозподіл влади серед Топ-5 компаній, який, швидше за все, продовжиться, оскільки гравці ринку коригують свої стратегії у світі, що відновлюється. Xiaomi відновлюється після значного спаду, який спостерігався протягом останніх двох років, а Transition стає стабільно присутнім у Топ-5 завдяки агресивному зростанню на міжнародних ринках. На противагу цьому, в той час, як 2 найбільші гравці продемонстрували негативне зростання в першому кварталі, Samsung, схоже, займає більш сильну позицію в цілому, ніж вони були в останніх кварталах”, – зазначила Набіла Попал, директор з досліджень у команді IDC Worldwide Tracker.

Джерело Android Authoruty

Не пропустіть