Apple Watch може врятувати життя, виявляючи нерегулярне серцебиття

Дослідники сподіваються, що технологія може допомогти в ранньому виявленні миготливої ​​аритмії, найпоширенішої форми нерегулярного серцебиття.

Відомий індійський IT-підприємець Бхавін Туракхія і його колеги провели віртуальне дослідження за участю більше 400 000 чоловік, щоб зрозуміти, чи може мобільний додаток, що використовує дані від датчика пульсу серцевого ритму, ідентифікувати проблеми з серцевим ритмом. У учасників були і iPhone, і Apple Watch, хоча і не останньої версії, яка має вбудовану електрокардіографію (ЕКГ), тому що вона була випущена після запуску дослідження.

Періодично спеціальний додаток перевіряв датчик пульсу у кожного учасника на наявність нерегулярного пульсу, і, якщо він був виявлений, учасник отримував повідомлення, і йому пропонувалося призначити консультацію з телемедицини з лікарем дослідження. Потім учаснику були відправлені амбулаторні ЕКГ-пластирі для запису ритму їх серця на термін до тижня.

В цілому, тільки 0,5% учасників отримали нерегулярні пульсові повідомлення, що вказують на можливу миготливу аритмію. І приблизно у третини (34%) учасників, які отримують повідомлення, була виявлена ​​фібриляція передсердь. Порівнюючи виявлення нерегулярних імпульсів на Apple Watch з більш тривалими записами патчів ЕКГ, видно, що тільки 29% учасників, які отримали попередження, отримали хибнопозитивний результат. 57% з тих, хто отримав нерегулярні пульсові повідомлення, звернулися за медичною допомогою, щоб перевірити своє здоров’я.

«Продуктивність і точність, які ми спостерігали в цьому дослідженні, дають важливу інформацію, оскільки ми прагнемо зрозуміти потенційний вплив носимих технологій на систему охорони здоров’я», – сказав доктор Марко Перес, один з головних дослідників і доцент кафедри серцево-судинної медицини Стенфордської медицини. Доктор Мітеш Патель, доцент медицини в Медичній школі Перельмана в Університеті Пенсільванії, підкреслив, що «результати попередні». Проте, він віддає данину поваги і команді, і Apple за проведення наукових досліджень.


Не пропустіть