Apple та Google порушили антимонопольне законодавство своєю багатомільярдною угодою: які наслідки

Платна угода, яку Google уклала з Apple, щоб стати пошуковою системою за замовчуванням на iPhone та інших пристроях Apple, порушує антимонопольне законодавство, постановив федеральний суддя.

Google вже давно платить Apple мільярди доларів на рік за те, щоб бути пошуковою системою за замовчуванням у Safari, і ці відносини перебувають під пильною увагою, оскільки Google бореться з антимонопольними звинуваченнями, висунутими Міністерством юстиції США. Сьогодні суд прийняв рішення на користь Мін’юсту і заявив, що Google дійсно усуває конкуренцію, платячи виробникам смартфонів за статус пошуку за замовчуванням.

Угоди Google з Apple та іншими виробниками смартфонів мають “значний вплив” на збереження пошукової монополії Google, утримуючи інші пошукові системи від конкуренції та зміцнюючи домінуючу позицію Google. Частка Google на ринку пошуку на смартфонах становить близько 95%, частково завдяки грошам, які вона платить.

У 2022 році Google заплатив Apple 20 мільярдів доларів – суму, яка стимулює Apple дотримуватися статус-кво. За даними Мін’юсту, Apple не надає можливостей іншим пошуковим системам і не розробляє власний пошуковий продукт через гроші, які вона отримує від Google.

Розглянувши свідчення представників Apple, Google, Microsoft та інших компаній, суд вирішив, що Google має монополію на пошук. “Google є монополістом, і він діяв як монополіст, щоб зберегти свою монополію. Компанія порушила розділ 2 Закону Шермана”, – йдеться у рішенні суду.

Суд повинен буде прийняти рішення про подальші дії щодо антиконкурентних дій Google, і, можливо, будуть прийняті судові заборони.

У майбутньому Google та Apple можуть бути позбавлені можливості укладати угоди про пошук, що призведе до втрати доходів обох компаній. Apple не отримає мільярди доларів за просування Google Пошуку, а Google втратить можливість використовувати пошук за замовчуванням на мільярдах пристроїв Apple.

Google, ймовірно, подасть апеляцію на це рішення.

Джерело MacRumors
Не пропустіть