Apple спростить перехід на Android та дозволить видалити свій головний застосунок

Нещодавно введений в дію Закон ЄС про цифрові ринки (DMA) – це справді подарунок, який продовжують дарувати. Тобто, якщо ви завжди хотіли, щоб Apple була трохи більш відкритою і менше обмежувала те, що ви можете робити на своїх мобільних пристроях.

Ми вже писали про те, як DMA змусила Apple (з жалем, але все ж таки) дозволити сторонні магазини додатків на iOS, браузери, які можуть використовувати власні рушії рендерингу, та альтернативні платіжні системи для додатків, але виявляється, що це ще не все, що DMA змусила Apple зробити. Компанія також працює над тим, як полегшити перехід з iPhone на Android.

Так, ви все правильно прочитали. До осені 2025 року Apple збирається запропонувати вам більш “зручний” спосіб перенесення ваших даних на “телефон не від Apple”. Це випливає з нового документа про дотримання вимог, опублікованого Apple, в якому викладені всі способи, якими вона дотримується DMA.

Але зачекайте, це ще не все. З’явиться можливість передавати дані між браузерами на одному і тому ж пристрої iOS, і це стане доступним наприкінці 2024 або на початку 2025 року. До березня 2025 року тільки в ЄС ви також зможете змінювати навігаційний додаток за замовчуванням!

А ще ви зможете повністю видалити Safari, якщо ви використовуєте інший браузер і він вам просто більше не потрібен. Ця функція буде доступна до кінця цього року.

Ось у чому заковика. Всі ці функції, швидше за все, будуть запущені тільки в ЄС, оскільки саме там діє DMA. Досі все, що Apple впроваджувала, щоб відповідати DMA, обмежувалося ЄС – дуже обмежено, оскільки сторонні магазини додатків не працюють, якщо ви, наприклад, виїжджаєте за межі ЄС на “занадто довгий час”.

Джерело GSMArena

Не пропустіть