Apple – спонсор тероризму? Компанія вже не вперше платить росії десятки мільйонів доларів: на що ідуть ці кошти

Американський технологічний гігант Apple сплатив російський штраф у розмірі 1,2 мільярда рублів (13,65 мільйона доларів), накладений за нібито зловживання компанією своїм домінуючим становищем на ринку щодо платежів через мобільні додатки, повідомила в понеділок російська антимонопольна служба ФАС.

Компанія Apple, яка не відразу відповіла на прохання про коментар у понеділок, раніше “з повагою не погодилася” з рішенням ФАС про те, що розповсюдження додатків через операційну систему iOS надавало її власним продуктам конкурентну перевагу.

Федеральна антимонопольна служба заявила, що Apple сплатила штраф 19 січня і що кошти були перераховані до федерального бюджету росії.

У лютому 2023 року ФАС заявила, що Apple сплатила штраф у розмірі близько 12,1 мільйона доларів США в іншій антимонопольній справі про зловживання компанією своїм домінуючим становищем на ринку мобільних додатків.

росія вже кілька років конфліктує з іноземними технологічними компаніями, зокрема через те, що москва вважає незаконним контентом і нездатністю зберігати дані користувачів локально, і ці суперечки загострилися після того, як росія розпочала повномасштабну війну з Україною в лютому 2022 року.

Apple призупинила всі продажі своєї продукції в росії невдовзі після початку конфлікту в Україні та обмежила роботу сервісу Apple Pay в росії.

Джерело Reuters

Не пропустіть