Apple, схоже, переконала OpenAI працювати на iPhone безплатно

На нещодавній щорічній конференції для розробників Apple оголосила, що об’єдналася з OpenAI, щоб перенести свою технологію на iPhone та інші пристрої. Легко уявити собі величезні суми грошей, що переходять з рук в руки в результаті угоди між великою корпорацією і технологічною фірмою, що швидко розвивається.

Але згідно з новим звітом Bloomberg, у цьому партнерстві ніхто нікому не платив. Як повідомляється, Apple не платить OpenAI, тому що вважає, що надання своєї технології сотням мільйонів користувачів дорівнює або навіть краще, ніж будь-яка грошова винагорода.

Apple використовуватиме модель GPT-4o від OpenAI для виконання завдань штучного інтелекту в iOS 18, iPadOS 18 і macOS Sequoia. Наприклад, Siri буде використовувати можливості ChatGPT, якщо користувачі попросять її створити ідеї для меню, підсумувати статті або знайти фотографії на основі опису того, що вони містять.

Інструменти Apple для написання текстів також можуть використовувати ChatGPT для написання історій, а також для переписування та вичитки існуючих текстів. Користувачі зможуть користуватися цими функціями без необхідності входити в ChatGPT або платити за нього, але вони отримають доступ до додаткових переваг, якщо оплатять обліковий запис Plus.

Як зазначає Bloomberg, OpenAI може заробити на цій угоді, переконавши користувачів Apple платити 20 доларів на місяць за ChatGPT Plus. А якщо ці користувачі зареєструються на пристрої Apple, то виробник iPhone також отримає комісію. У майбутньому Apple має намір отримувати більше прибутку від ШІ, укладаючи угоди про розподіл доходів зі своїми партнерами, зазначає видання.

Зокрема, вона прагне отримати частку від того, що ці партнери зароблятимуть на монетизації результатів чат-ботів в операційних системах Apple, оскільки вважає, що все більше користувачів будуть звертатися до ШІ, а не до пошукових систем. Це означає, що вона може заробляти менше грошей від своєї давньої (і прибуткової) пошукової угоди з Google.

Apple ще не розкрила своїх майбутніх партнерів у сфері ШІ, але повідомляється, що вона веде переговори з Google, щоб запропонувати інтеграцію Gemini користувачам iOS вже наприкінці цього року. Також повідомляється, що компанія веде переговори з Anthropic, щоб запропонувати свій чат-бот Claude AI як ще один варіант.

Джерело Engadget

Не пропустіть