Apple планує купити бізнес Intel з виробництва чіпів 5G

На даний момент угода перебуває на етапі переговорів, проте вже зовсім скоро Apple може почати роботу над розробкою модемів нового покоління

Як заявляє портал Macrumors, компанія Apple в даний час веде переговори про купівлю підрозділу Intel, що розробляє 5G-модеми для смартфонів. Операцію оцінюють в суму близько 1 мільярда доларів. У разі вдалого завершення переговорів, вона може бути укладена вже на наступному тижні, і тоді Apple отримає ціле портфоліо патентів, пов’язаних з мережами п’ятого покоління.

Повідомляється, що компанії протягом року обговорювали можливу співпрацю. Переговори почалися минулого літа, коли колишній президент Intel Брайан Крзаніч подав у відставку. Крзаніч відстоював модемний бізнес і позиціював технології 5G як велике джерело майбутніх доходів. Коли в січні на цю посаду був призначений Боб Свон, аналітики сказали, що шанси на угоду зросли, тому що його підхід до роботи Intel відрізнявся від методів попередника.

Купівля бізнесу Intel по випуску модемних чипів забезпечить Apple підтримку в розробці модемів, що в кінцевому підсумку зробить компанію менш залежною від Qualcomm. Компанія працює над створенням власних модемів з 2018 року, але очікується, що ця технологія не буде готова до використання в iPhone і iPad ще протягом декількох років.

У квітні цього року компанії Apple і Qualcomm раптово оголосили про те, що владнали всі свої суперечки, і прийшли до домовленості. Відразу після цього компанія Intel заявила про припинення роботи над модемами стільникового зв’язку. Тепер же в мережі з’явилася інформація про те, що цю частку бізнесу компанії може купити Apple.

Apple планувала використовувати чіпи Intel 5G для своїх iPhone 2020 року, але, за чутками, Intel не змогли вкластися в терміни проектування, що погіршило відносини між двома компаніями. В даний час в Apple планують використовувати модемні чіпи компанії Qualcomm в своїх iPhone 2020 року, і вже уклали угоду про їх випуск для майбутніх пристроїв.

Повідомляється, що в Apple мають намір розгорнути масштабне виробництво власних чіпів для мобільних пристроїв. Для цих цілей компанія планує відкрити центр в місті Сан-Дієго (штат Каліфорнія), в якому буде працювати понад тисячу осіб. Крім цього, компанія вже найняла на роботу фахівців цієї сфери, які раніше працювали на Intel.


Не пропустіть