Apple переконує, що iOS безпечніша за Android завдяки своїй закритості
Компанія Apple наполягає на тому, що її закритий підхід до розвитку пристроїв і ПЗ корисний. У відповідь на запропонований Європейською комісією Закон про цифрові ринки, який може привести до того, що Apple змушена буде дозволити користувачам установку додатків на iPhone зі сторонніх джерел, компанія поділилася документом, в якому підкреслюються ризики безпеки і конфіденційності, пов’язані з такою функцією.
У документі Apple під назвою «Створення надійної екосистеми для мільйонів додатків» сказано, що шкідливе ПЗ для мобільних пристроїв і пов’язані з ним загрози безпеки та конфіденційності стають все більш поширеними і переважно присутні на платформах, що допускають завантаження неопублікованих додатків. Наприклад, Apple процитувала звіти Nokia Threat Intelligence Reports за 2019 і 2020 роки, згідно з якими, пристрої з Android мають приблизно в 15-47 разів більше заражень шкідливими програмами, ніж iPhone.
Дослідження показало, що 98% мобільних шкідливих програм націлені на пристрої з Android. Це безпосередньо пов’язано з завантаженням додатків зі сторонніх джерел. Наприклад, в 2018 році пристрої з Android, на яких були встановлені програми не з Google Play, у вісім разів частіше піддавалися впливу потенційно шкідливих додатків, ніж ті, де установки ПЗ зі сторонніх джерел не відбувалося.
Apple заявила, що, якби вона була змушена запровадити таку функцію в iOS, користувачі були б під впливом більшої кількості шкідливого ПЗ і мали б менший контроль над додатками після їх завантаження на свої пристрої. Apple додала, що деякі пропоновані закони про завантаження додатків зі сторонніх джерел також передбачають зняття захисту від доступу третіх осіб до пропрієтарних апаратних елементів і закритих функцій операційної системи, що створює ризики для безпеки та конфіденційності користувачів.
Більш того, Apple вважає, що в такій ситуації постраждають навіть ті користувачі, які не хочуть використовувати можливість установки ПЗ не з App Store, тому що у деяких користувачів може не бути іншого вибору, крім завантаження стороннього додатка, який їм потрібен для роботи, навчання або з іншої причини. Крім того, Apple заявила, що злочинці можуть обманом змусити користувачів завантажувати додатки, імітуючи зовнішній вигляд App Store або рекламуючи безкоштовні або ексклюзивні функції.
Втім, чи вплинуть такі доводи Apple на рішення Єврокомісії, поки сказати складно.