AirTags стали зброєю, яку обирають переслідувачі та зловмисники: що відповість Apple

Суддя в Сан-Франциско постановив, що Apple повинна відповісти за позовом, який звинувачує компанію в недбалості щодо потенційних ризиків переслідування, створених її технологією AirTags, повідомляє Bloomberg. Хоча більшість з приблизно трьох десятків позовів у колективному позові були відхилені, окружний суддя США Вінс Чхабрія відмовив Apple у задоволенні клопотання про відмову від позову на підставі вимог трьох позивачів, які стверджували, що “коли їх переслідували, проблеми з функціями безпеки AirTag були істотними, і що ці дефекти безпеки стали причиною їхніх травм”.

Хоча в позові стверджується, що Apple була попереджена про можливість зловживання своїми Bluetooth-трекерами і тому повинна нести відповідальність згідно із законодавством Каліфорнії, Apple не погоджується з цим, повідомляє Bloomberg. Після випуску AirTags, Apple пізніше впровадила функції безпеки, призначені для запобігання спробам переслідування, наприклад, оновлення, яке зробило так, що AirTags видають гучний звук, коли вони наближаються на певну відстань до свого власника, а також сповіщення про невідомі трекери. Минулого року Apple і Google також оголосили, що спільно працюють над розробкою галузевих стандартів для проактивної боротьби зі зловживанням пристроями стеження.

Тим не менш, у позові стверджується, що AirTags “стали зброєю, яку обирають переслідувачі та зловмисники”, повідомляє Bloomberg. Позов було подано до окружного суду Північної Каліфорнії.

Джерело Engadget

Не пропустіть