Apple: блокування самостійної заміни батареї в iPhone – турбота про вас

Минулого тижня iFixit розповіли про нову функцію iOS, яка попереджає користувачів про негативні наслідки самостійної заміни деталей iPhone, а саме заміни акумулятора. Більш того, нововведення системи блокує перегляд статусу батареї на iPhone XS, XS Max і XR, якщо вона встановлена не фахівцями Apple.

Кілька днів після публікації матеріалу Apple спостерігала за реакцією користувачів, а сьогодні вирішила випустити офіційну заяву, в якій спробувала захистити функцію. На думку компанії, вона потрібна виключно для захисту власників iPhone від неякісних комплектуючих:

Ми дуже серйозно ставимося до безпеки наших клієнтів і хочемо бути впевнені, що заміна батареї виконана правильно. В даний час в США налічується понад 1800 авторизованих сервісів Apple, тому у всіх наших користувачів є найбільш зручний доступ до якісного ремонту. У минулому році Apple почала повідомляти клієнтів, якщо ми розуміли, що нова батарея встановлена не сертифікованим фахівцем Apple.

Ця інформація призначена для захисту наших клієнтів від пошкоджених, неякісних або використаних батарей, які можуть привести до проблем з безпекою або продуктивністю. Це повідомлення не впливає на можливість використання смартфона користувачем після несанкціонованого ремонту.

Інформація про неоригінальну батарею (або неофіційний ремонт) показується в розділі «Стан акумулятора» → «Сервіс» і замінює стандартний показник процентної ємності акумулятора від оригінального значення з наступним повідомленням:

Важливе повідомлення про акумулятор: Неможливо переконатися, що в цьому iPhone працюють з автентичною батареєю Apple. Інформація про стан недоступна для даної батареї.


Згідно з дослідженням YouTube-каналу The Art of Repair, за станом акумулятора в iPhone стежить мікроконтролер Texas Instruments, встановлений прямо на платі елемента. Подібні чіпи є в більшості батарей, але у випадку з Apple він додатково оснащений функцією аутентифікації, яка блокує заміну не у авторизованих фахівців.


Не пропустіть