Android 10 буде рятувати життя. Але не всі

Компанія Google збирається додати в Android 10 можливість, яка в перспективі може врятувати чимало життів. Спочатку вона буде доступна тільки на смартфонах Pixel четвертого покоління.

Google розповіла про нововведення в Android 10 на конференції для розробників I / O ще в травні, проте тоді були розкриті не всі можливості, які компанія планувала реалізувати. У бета-збірках Android Q міститься прихований додаток Safety Hub, і в ньому був знайдений код, який дозволяє смартфону визначати, що його власник потрапив в автомобільну аварію, і сповіщати про це рідних та друзів людини.

До повідомлення буде додаватися геолокація місця, де трапилася аварія. Завдяки цьому, людина зможе отримати допомогу, навіть якщо вона потрапив у халепу в безлюдному місці (наприклад, вночі з’їхала з дороги і перекинулася або врізалася в дерево).

Безсумнівно, це нововведення може виявитися дуже корисним. Можна припустити, що в майбутньому воно буде реалізоване не тільки в Pixel 4 і Pixel 4 XL, але також в інших пристроях на базі Android.

Щось подібне є у смарт-годинниках Apple. Вони можуть визначити, що людина впала і не може встати, після чого відправляють повідомлення про це її рідним. Крім того, завдяки вбудованому пульсометру і ЕКГ цей годинник може виявляти проблеми з серцем.


Не пропустіть