Арешт Павла Дурова: Telegram офіційно прокоментував ситуацію
Ввечері 25 серпня, наступного дня після затримання засновника Telegram Павла Дурова, компанія вперше дала офіційний коментар. Telegram підтвердив свою прихильність дотриманню законодавства Європейського Союзу, зокрема Закону «Про цифрові послуги».
У заяві представники компанії наголосили, що Павло Дуров не має чого приховувати й часто подорожує Європою. Вони також зазначили, що звинувачення в тому, що платформа або її власник несуть відповідальність за зловживання сервісом, є абсурдними. Telegram на сьогодні використовують майже мільярд користувачів по всьому світу для спілкування та отримання важливої інформації.
Попри заяву Telegram, арешт Павла Дурова у Франції було продовжено. За даними Agence France-Presse (AFP), початковий час затримання може тривати до 96 годин. Після цього суд має ухвалити рішення: або звільнити засновника Telegram, або висунути офіційні обвинувачення і залишити його під вартою.
Засновника Telegram затримали в аеропорту Ле-Бурже, розташованому в передмісті Парижа, 24 серпня. Причини арешту поки що не розголошуються, але є припущення, що французька влада підозрює Дурова у співучасті в незаконній торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей і шахрайстві через недостатню модерацію контенту на платформі.
Павло Дуров заснував Telegram разом зі своїм братом у 2013 році. У 2014 році він покинув росію після того, як відмовився закрити опозиційні спільноти на платформі ВКонтакте, яку він заснував та зрештою продав. У 2018 році рф спробувала заблокувати Telegram після того, як компанія відмовилася надавати фсб доступ до зашифрованих повідомлень користувачів. Попри ці обмеження, Telegram залишився доступним для користувачів, хоча блокування призвело до перебоїв у роботі багатьох сторонніх сервісів.