Reuters: українські розробники використовують технології ШІ для керування дронами
В Україні активно розробляються і тестуються технології з використанням штучного інтелекту для керування дронами, які допомагають у війні проти росії. Про це повідомляє агентство Reuters.
Кілька українських стартапів займаються розробкою технологій, які дозволять дронам долати глушіння сигналу з боку російських військових і працювати у великих групах. Використання ШІ також допоможе знизити ризики для операторів дронів, які є пріоритетною ціллю для ворога.
Генеральний директор стартапу “Swarmer” Сергій Купрієнко у розмові з Reuters зазначив, що “управляти роєм з десяти чи двадцяти дронів людям практично неможливо”. ШІ, навпаки, здатен керувати сотнями. Технологія “Styx” дозволяє керувати мережею дронів будь-якого типу, де кожен дрон планує свої рухи та прогнозує поведінку інших у групі. Хоча ця технологія зараз на експериментальній стадії, перспективи виглядають обнадійливими.
Спеціаліст з безпеки Семюел Бендетт, якого цитує агентство, підкреслив, що навіть при використанні ШІ у керуванні дронами, участь людини все одно буде необхідна, щоб уникнути помилок при виборі цілей. Крім того, існують етичні питання щодо використання зброї під керуванням ШІ. У доповіді, представленій у Європарламенті у 2020 році, зазначається, що такі системи можуть порушувати міжнародне гуманітарне право.
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну безпілотники часто називають “зброєю майбутнього”. Центр нової американської безпеки (CNAS) підготував доповідь про роль дронів у російсько-українській війні та можливе майбутнє цієї технології. У доповіді зазначено, що безпілотники змінюють картину бою завдяки своїй відносній дешевизні та масовості. Відсутність загрози смерті для пілота дозволяє здійснювати більш ризиковані операції. Обидві сторони конфлікту беруть участь у гонці озброєнь у цьому напрямку та постійно вдосконалюють свої безпілотні парки.