Київстар, Vodafone та lifecell продовжили дію популярної функції
Незабаром Україна може стати частиною роумінгового простору ЄС, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу.
Європейська комісія привітала п’яте 12-місячне продовження угоди про добровільний роумінг між 22 європейськими та 7 українськими телекомунікаційними операторами. Дане провадження має на меті забезпечити біженцям з України можливість залишатися на зв’язку. Про це повідомляється на сайті ЄК у середу, 10 липня.
Останні дані, надані Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC), показують, що угода була ефективною, дозволяючи операторам надавати доступні дзвінки. Оператори, які підписали спільну заяву, зазвичай отримують взаємно нижчі тарифи, ніж ті, хто не підписав.
Також зазначається, що оператори з Європейської економічної зони продовжують підтримувати біженців і пропонують їм безкоштовні SIM-карти, безкоштовні міжнародні дзвінки в Україну та місячні пакети, які можна використовувати в країні перебування.
Наступні кроки
Паралельно Україна працює над повною адаптацією свого законодавства до законодавства ЄС, щоб інтегруватися в зону роумінгу ЄС. Первинний закон був підписаний президентом Зеленським, і він був опублікований в Офіційному журналі України 19 червня 2024 року, тоді як вторинні закони ще мають бути ухвалені.
Після того, як Україна повідомить про повне узгодження, яке очікується в найближчі місяці, Єврокомісія оцінить відповідність національного законодавства. За умови позитивної оцінки, схваленої державами-членами, а також остаточного рішення комітету асоціації Україна-ЄС, Україна стане частиною зони роумінгу ЄС, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу.