Супутники Ілона Маска Starlink визнали небезпечними

Нові дослідження Університету Південної Каліфорнії вказують на те, що супутники систем зв’язку на зразок Starlink від SpaceX можуть завдавати шкоди озоновому шару Землі. Коли супутники завершують свій термін експлуатації, вони сходять з орбіти і згорають у верхніх шарах атмосфери. При згорянні навіть невеликого супутника утворюється близько 30 кг оксидів алюмінію. У 2022 році падіння супутників могло призвести до утворення близько 17 тонн частинок оксиду алюмінію в атмосфері.

Кількість запущених супутників Starlink вже перевищує 6000 одиниць і продовжує зростати, причому нові моделі стають все важчими. Оксиди алюмінію здатні виснажувати озоновий шар і залишатися в атмосфері десятиліттями, руйнуючи його. За оцінками вчених, коли всі заплановані групування супутників буде виведено на орбіту, щорічно вивільнятиметься понад 350 тонн оксидів алюмінію – майже на 650% більше за природні рівні.

Крім SpaceX, Amazon, Китай, ЄС та інші мають плани запустити тисячі додаткових супутників найближчими роками. Дослідники закликають не ігнорувати цю проблему і вже зараз зосередитися на її вирішенні, оскільки із збільшенням кількості падінь супутників в атмосферу ситуація лише загострюватиметься.

Джерело The Independent.
Не пропустіть