Bloomberg: ЄС безсилий перед потоком кремлівської пропаганди в Telegram, Україна – на крок ближче до блокування

Російський месенджер Telegram став ключовим інструментом прокремлівських акаунтів у поширенні дезінформації, спрямованої на підрив підтримки України в ЄС. За даними Bloomberg, навіть співробітники російської розвідки використовують його для вербування дрібних злочинців для диверсій у європейських столицях.

Telegram — головний ворог у боротьбі з фейками

Як зазначає Bloomberg, європейські чиновники дуже незадоволені ситуацією, оскільки боротьба з фейковими новинами є їхнім головним пріоритетом напередодні виборів у червні. Попри всі нові повноваження ЄС щодо регулювання інформації в Інтернеті, вони майже безсилі обмежити Telegram.

“Дезінформація поширюється в Telegram відкрито та абсолютно безконтрольно”, – заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас. Запити на видалення тривожного контенту часто залишаються без відповіді. “Інші держави-члени ЄС мають аналогічні проблеми”, – додала вона.

Проросійські кампанії та м’які правила Telegram

Проросійські пропагандисти використовують Telegram як центральний вузол у своїй екосистемі дезінформації, поширюючи контент у соціальні спільноти для досягнення ширшої аудиторії. Даніель Міло, колишній директор Центру протидії гібридним загрозам при МВС Словаччини, зазначає, що “правила Telegram щодо модерації контенту дуже м’які”, що робить його привабливим для тих, хто поширює фейки.

Нові правила ЄС і обмежені можливості

ЄС нещодавно посилив свої повноваження у боротьбі з незаконним та шкідливим контентом, але ці заходи не дуже ефективні щодо Telegram. Вони застосовуються лише до платформ з понад 45 мільйонами активних користувачів у Європі, тоді як у Telegram, за словами його власників, лише 41 мільйон користувачів у ЄС.

Якби Telegram був визнаний “дуже великою онлайн-платформою” відповідно до DSA, він був би зобов’язаний вжити заходів проти дезінформації та впровадити жорсткіші протоколи модерації контенту. Це також забезпечило б рівні умови гри для всіх платформ, дотримання яких вже вимагає ЄС.

Основні теми кремлівської дезінформації

За внутрішньою оцінкою ЄС, основними темами російської дезінформації є війна проти України, конфлікт на Близькому Сході, імміграція, зміна клімату та майбутні вибори до Європейського парламенту. Кількість повідомлень з неперевірених джерел на всі ці теми на початку травня збільшилася більш ніж удвічі.

Нагадаємо, голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин не виключив, що інформація з Telegram може потрапляти до секретних служб рф. Україна може заблокувати Telegram, якщо підтвердиться витік інформації.

Джерело Bloomberg
Не пропустіть